yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDo Polski zbliża się ochłodzenie

Do Polski zbliża się ochłodzenie

W weekend nad Polską rozegra się walka między jesienią i zimą. Najbliższa doba przyniesie zwiększony napływ powietrza ze wschodu. Powietrze na wschodzie Europy jest mroźne i suche. Dla nas oznacza to spadek temperatury przy jednoczesnym braku opadów śniegu.

Przez najbliższą noc jak i cały czwartek towarzyszyć ma nam całkowite zachmurzenie. Miejscami może pojawić się opad marznącej mżawki. Czwartkowy poranek przymrozki na poziomie -3/-1 stopnia przyniesie na zachodzie i południu Polski oraz na Podlasiu. Na północy i w centrum najcieplej- około 0 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia z wyjątkiem wschodu kraju, gdzie temperatura wzrośnie maksymalnie do -1/0 stopni Celsjusza; zobaczymy wartości dodatnie na poziomie 1-3 stopni Celsjusza. Najzimniejsza dawka powietrza znad Rosji dotrze do nas w piątek. O poranku na Warmii, Mazurach i Podlasiu temperatura spadnie do -7/-5 stopni Celsjusza. Nad resztą kraju pojawi się niewielki przymrozek na poziomie -4/-2 stopni. W ciągu dnia mróz na poziomie -4/-2 stopni utrzyma się od Kaszub po Warmię i Podlasie. Ujemne temperatury przez cały dzień utrzymają się również na wschodzie, południu, północy i w centrum kraju- około -2/-1 stopnia. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie temperatura wzrośnie do 0 stopni.

W kolejnych dniach na południu Polski wystąpi wiatr halny. Wiatr osuszy powietrze, dzięki czemu południe kraju zobaczy wiele słonecznych chwil. Wiatr także ogrzeje powietrze do nawet 10 stopni Celsjusza powyżej zera. Dla odmiany na północy kraju temperatury pozostaną ujemne i jest szansa na symboliczne opady śniegu w ilości do 1-2 cm.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl