yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościFala przymrozków dotknie Polskę. Nawet -5 stopni na termometrach

Fala przymrozków dotknie Polskę. Nawet -5 stopni na termometrach

Nawet -5 stopni w środę (08.05.2024) o poranku pokażą miejscami termometry przy gruncie. Fala przymrozków dotknie Polskę i kraje sąsiednie. Sprawdź, w których regionach przymrozki będą najbardziej odczuwalne. 

Coraz suchsza pogoda sprzyja powstawaniu wyżów, które na zmianę sprowadzają raz gorące powietrze z południa, by po kilku dniach napłynęło lodowate powietrze z północy. Po bardzo ciepłej majówce we wtorek na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy maksymalnie 12-14 stopni. Po zachodzie słońca temperatura zacznie gwałtownie spadać.

W środę o poranku mróz na wysokości 2 metrów pojawi się na Podlasiu, Mazurach, Warmii i na północy Mazowsza – tutaj odnotujemy od -3 do -1 stopnia, a przy gruncie do -5 stopni Celsjusza. Przygruntowe przymrozki wystąpią na Kaszubach, Kujawach, nad resztą Mazowsza, północy i wschodzie Ziemi Łódzkiej oraz na północy województwa Lubelskiego – tu na termometrach zobaczymy od 1 do 2 stopni na plusie na wysokości 2 metrów i do -2 stopni przy gruncie. Przymrozki ominą w środę zachodnią i południową część kraju.

Chłodny zapowiada się również czwartkowy poranek, ale nie są jeszcze znane dokładne wyliczenia temperatury na ten czas. Zimne powietrze znacznie bardziej da się we znaki naszym sąsiadom, zwłaszcza na Litwie, Łotwie i w Estonii, gdzie temperatura spadnie do nawet -5 stopni na wysokości 2 metrów.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl