IMGW: Alert pogodowy – ulewne deszcze, liczne podtopienia. Kolejny trudny okres przed producentami warzyw w Małopolsce

Meteo IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu. Poziom czerwony i pomarańczowy obowiązuje niemal w całej Małopolsce i na Śląsku. To bardzo trudny producentów warzyw gruntowych. 

Najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku i w Małopolsce, gdzie IMGW wydał ostrzeżenia 3. stopnia dla części regionów, które mają obowiązywać do środy do godz. 20. Największe opady prognozowane są na noc, a łącznie ma spaść od 90 do 110 mm wody. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców SMS-owe ostrzeżenia. Możliwe są wezbrania rzek i podtopienia. Obecne burze są w rejonie Częstochowy.

To będzie kolejny trudny dzień dla woj. małopolskiego, który już w poniedziałek zmagał się ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Wezbrały rzeki, które w trzech przypadkach przekroczyły stan alarmowy, a w 19 stan ostrzegawczy. Alarm powodziowy obowiązywał w trzech gminach a pogotowie przeciwpowodziowe w pięciu powiatach, jednym mieście i 12 gminach. Doszło do wielu podtopień, zalane zostały drogi.

Dla powiatów powyżej Bielska-Białej na Śląsku obowiązują alerty 2. stopnia, które zostały wydane do środy do godz. 8. Wysokość opadów ma wynieść maksymalnie do 60 mm. Pomarańczowe ostrzeżenia obowiązują również w kilkunastu powiatach woj. małopolskiego.

Źródło: IMGW, wprost

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności