yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościIMGW: Alert pogodowy - ulewne deszcze, liczne podtopienia. Kolejny trudny okres przed...

IMGW: Alert pogodowy – ulewne deszcze, liczne podtopienia. Kolejny trudny okres przed producentami warzyw w Małopolsce

Meteo IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu. Poziom czerwony i pomarańczowy obowiązuje niemal w całej Małopolsce i na Śląsku. To bardzo trudny producentów warzyw gruntowych. 

Najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku i w Małopolsce, gdzie IMGW wydał ostrzeżenia 3. stopnia dla części regionów, które mają obowiązywać do środy do godz. 20. Największe opady prognozowane są na noc, a łącznie ma spaść od 90 do 110 mm wody. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców SMS-owe ostrzeżenia. Możliwe są wezbrania rzek i podtopienia. Obecne burze są w rejonie Częstochowy.

To będzie kolejny trudny dzień dla woj. małopolskiego, który już w poniedziałek zmagał się ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Wezbrały rzeki, które w trzech przypadkach przekroczyły stan alarmowy, a w 19 stan ostrzegawczy. Alarm powodziowy obowiązywał w trzech gminach a pogotowie przeciwpowodziowe w pięciu powiatach, jednym mieście i 12 gminach. Doszło do wielu podtopień, zalane zostały drogi.

Dla powiatów powyżej Bielska-Białej na Śląsku obowiązują alerty 2. stopnia, które zostały wydane do środy do godz. 8. Wysokość opadów ma wynieść maksymalnie do 60 mm. Pomarańczowe ostrzeżenia obowiązują również w kilkunastu powiatach woj. małopolskiego.

Źródło: IMGW, wprost

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl