IMGW wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dla 14 województw

W czwartek Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla 14 województw oraz przed opadami śniegu w województwach: dolnośląskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Będzie bardzo ślisko na drogach w 14 województwach: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, a także dla zachodniej części województwa lubelskiego oraz dla powiatów kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego i nowodworskiego w województwie pomorskim.

Jak informuje IMGW miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Temperatura minimalna przy gruncie od -7°C do -5°C.

W województwach: dolnośląskim, pomorskim i w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności