Jesienna pogoda opanowała całą Europę

Fot. Pixabay

Częste opady deszczu wyeliminowały susze rolniczą w Europie. Do Europy spływa zimne powietrze z północy, które swoje źródło ma w Arktyce. Zimne masy powietrza napływająca nad ciepłe wody Mórz i jezior intensyfikują niże, zwiększając opady.

We wrześniu dużo deszczu spadło na zachodzie, południu, wschodzie i w centrum Europy. W Skandynawii w kilka dni spadła miesięczna suma opadów. Silne opady pozwoliły złagodzić, a w wielu miejscach wyeliminować susze rolniczą. W Polsce opady znacząco poprawiły sytuację z suszą. W całym kraju susza rolnicza zniknęła. Występuje jeszcze hydrologiczna na rzekach, ale i ta jest z każdym kolejnym deszczem eliminowana.

W najbliższych dniach w Polsce zadomowi się chłodna i wilgotna masa powietrza. W ciągu dnia notować będziemy maksymalnie 12-16 stopni Celsjusza przy silniejszym wietrze i co najważniejsze przelotnych opadach deszczu. Największe sumy opadów w najbliższych 7 dniach odnotujemy na południu Polski oraz na wybrzeżu, gdzie lokalnie spadnie kolejne 60 mm deszczu. W górach (Tatry, Sudety, Alpy, Karpaty) zapanuje już zima z mrozem i śniegiem.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności