yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMróz uderzył, ale na północy Polski. Przymrozki 23/24.04.2024

Mróz uderzył, ale na północy Polski. Przymrozki 23/24.04.2024

Noc 23/24.04.2024 minęła z przymrozkami do nawet -7 stopni Celsjusza przy gruncie. Kraj został podzielony na dwie części, mróz uderzył w 8 województwach. W których regionach Polski temperatura była najniższa? 

Gdzie najbardziej przymroziło?

Miniona noc (23/24.04.2024) okazała się nieco bardziej łaskawa, ale w niektórych regionach Polski przymrozki nie odpuściły. Najniższą temperaturę przy gruncie odnotowano w województwie pomorskim, a konkretnie w Łebie, gdzie słupki termometrów spadły do -7 stopni Celsjusza. W pozostałej części województwa temperatury utrzymywały się na poziomie -2/-4, ale nie brakowało także odczytów “na plusie” rzędu +2/+4.

Niskie temperatury notowano również w zagłębiach warzywniczych w województwie kujawsko-pomorskim. W tym przypadku temperatura przy gruncie spadła do -4 stopni. Nieco lepiej miniona noc wyglądała w województwie warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodnio-pomorskim oraz na północy województwa lubelskiego i mazowieckiego, gdzie temperatura oscylowała najczęściej na poziomie -1/-3 stopni. Choć i tutaj zdarzały się miejsca, gdzie słupki termometrów zaskakiwały. Przykładem są północne tereny województwa podlaskiego. Temperatura przy gruncie obniżyła się tam do -5 stopni.

Co ciekawe, minimalna temperatura powietrza nie była najniższa w województwie pomorskim. W tych regionach oscylowała na poziomie -1,8/-2. Pierwsze miejsce zajmuje tu województwo kujawsko-pomorskie, a konkretnie Toruń, gdzie słupki termometrów spadły do -2,2.

Gdzie było najcieplej?

Spoglądając na mapę przygotowaną przez IMGW-PIB, widzimy, że kraj został podzielony na dwie części. Przymrozki notowano w 8 województwach na północy Polski. Tereny położone na południu mogły cieszyć się z kolei temperaturą “na plusie”. Gdzie było najcieplej? Najwyższe temperatury przy gruncie notowano w województwie lubelskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Słupki termometrów miejscami dochodziły nawet do +6 stopni Celsjusza.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: IMGW-PIB

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl