yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMroźna Gizela i śnieżny Reinhard zaatakują Polskę

Mroźna Gizela i śnieżny Reinhard zaatakują Polskę

W sobotę władze nad Polską przejmie Gizela, która przyniesie dużo słońca i mroźne powietrze na poziomie -10 stopni na Suwalszczyźnie, -5 stopni na wschodzie i w centrum do -3/-1 stopnia na zachodzie i południu. Lokalnie w okolicy Zakopanego, Opola, Wrocławia, Słubic około 0 stopnia Celsjusza.

W niedzielę do południowych regionów kraju dotrze niż Reinhard z opadami śniegu w ilości 4-14 centymetrów i 10-25 centymetrów w regionach podgórskich. W okolicy Leska, Sanoka, Gorlic może przez kilka godzin padać deszcz lodowy przy ujemnej temperaturze. Na krańcach północnych jeszcze pogodnie i sucho. W centrum, na wschodzie i zachodzie o poranku przejaśnienia, zaś w ciągu dnia niebo stanie się pochmurne i na południu tych regionów zacznie prószyć śnieg.

Temperatura w niedzielny poranek spadnie do około -20 stopni na Suwalszczyźnie i -19/-16 stopni na północy, wschodzie i w centrum kraju. Na zachodzie około -12/-8 stopni Celsjusza, zaś na południu około -7/-4 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia od -13/-11 stopni na Podlasiu do -10/-8 stopni na wschodzie, północy i w centrum oraz -5/-3 stopni na zachodzie i południu.

W kolejnych dniach nocami będzie w całym kraju około -13/-8 stopni Celsjusza i cieplejsze noce będą wynikiem pochmurnego nieba, z którego na wschodzie, południu, w centrum i częściowo na zachodzie spadnie śnieg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Niestety padać ma przy silnym wietrze, który zwiewać ma śnieg z pól. Miejscami możemy liczyć na 10-18 centymetrów śniegu – szczególnie na Lubelszczyźnie.

W środku tygodnia miejscami w regionach podgórskich pojawi się delikatna odwilż. Na pozostałym obszarze Polski zima z mrozem utrzyma się do końca tygodnia. Nie przewiduje się się temperatur spadających poniżej -24 stopni Celsjusza. Przeważnie nocami będzie około -15/-7 stopni, zaś w ciągu dnia od -10 do -3 stopni Celsjusza.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl