Na horyzoncie widać powrót bardzo silnych wiatrów

 Po spokojniejszej środzie z wiatrem na poziomie 20-45 km/godz. i miejscami większymi opadami deszczu od czwartku w naszym kraju zacznie nasilać się zachodni i północno zachodni wiatr. W piątek na środkowym wybrzeżu powieje do nawet 85 km/godz.

Czwartek na północy kraju przyniesie porywy wiatru do 50-75 km/godz. Na zachodzie, wschodzie i w centrum powieje do 60 km/godz., zaś na południu powieje nieco słabiej – do 40 km/godz. W piątek dotrze do nas zimny front, za którym spłynie arktyczne powietrze. W wielu miejscach popada deszcz – mocniej na Pomorzu, Kaszubach i Kujawach.

Po przejściu frontu w godzinach popołudniowych pojawi się bardzo silny wiatr, który na wybrzeżu może osiągnąć nawet prędkość 85 km/godz. Z kolei do 60-75 km/godz. powieje na całym zachodzie, wschodzie i w centrum kraju. Na południu kraju wiatr osiągnie maksymalnie 55-60 km/godz. Sobota również zapowiada się wietrznie, ale powieje już maksymalnie do 55 km/godz.

Temperatury w najbliższych dniach będą idealne jak na maj przystało. Dopiero pod koniec tygodnia temperatura spadnie poniżej normy. Trzeba mieć na względzie, że silny wiatr  może zrywać włókniny, folię z tuneli.

Related Posts

  1. Skrzynka z kalafiorami
  2. Agregat prądotwórczy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności