yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNad Polskę nadciąga widmo suszy…

Nad Polskę nadciąga widmo suszy…

Chociaż w niektórych rejonach wydaje się, że opadów było pod dostatkiem, nad Polskę nadciąga widmo suszy. Na Ziemi Łódzkiej, Kujawach oraz na północy kraju możliwa jest dotkliwa susza. Poziom wód gruntowych gwałtownie spadnie.

Za nami podział pogodowy, który na wschodzie i południu kraju przynosił dostatek opadów, zaś na północy postępującą posuchę. Obecnie susza rolnicza rozwinęła się w pasie od okolic Łodzi po północ i wschód Łódzkiego, Kujawy, wschodnią, środkową, północną Wielkopolskę, północne i zachodnie Mazowsze, całe województwo Warmińsko Mazurskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie oraz na południu i północy Ziemi Lubuskiej.

Miejscami nie padało od 5 tygodni, a według prognoz brak opadów może łącznie wynieść nawet 7 tygodni.

Susza rolnicza stopniowo obejmować będzie inne regiony, ponieważ brak jakichkolwiek opadów prognozowany jest już dla całego kraju na bardzo długi czas. Podczas gdy wyżej wymienione regiony już pod koniec tego tygodnia wejdą w kolejny etap suszy – suszę hydrogeologiczną to na wschodzie, wschodzie i południu Mazowsza, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej pojawi się susza rolnicza. W kolejnym tygodniu bez opadów susza obejmie już całą Polskę natomiast na zachodzie, północy i w centrum obejmie ona już wszystkie możliwe poziomy.

O tej porze roku na próżno szukać w historii tak długiego niedostatku opadów w okresie najdłuższych dni w roku z czym wiąże się również największe parowanie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Widmo suszy dotyczy nie tylko Polski, ale całego pasa od okolic Moskwy po Wyspy Brytyjskie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl