yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNowe rozdanie kart w pogodzie

Nowe rozdanie kart w pogodzie

Na południu kraju wegetacja jest o blisko dwa tygodnie bardziej zaawansowana niż w roku ubiegłym. Przed nami prawdziwa eksplozja wiosny w świecie przyrody.

Zachodnia, południowa i wschodnia Europa wraz z południem Polski jest bardzo rozgrzana. Zapowiedź słonecznej pogody w połączeniu z rozgrzanym lądem dla nas oznacza tylko jedno. Już nie tylko na południe kraju ale do całego kraju nadciąga wiosna z ciepłym powietrzem i dużą ilością pogodnego nieba.
 
Suchszy okres w pogodzie rozpoczyna się już teraz bowiem ten tydzień przyniesie niskie sumy opadów, a miejscami na południu kraju nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Trochę deszczu popada we wtorek na zachodzie, północy i w centrum kraju. Środa, czwartek, piątek i sobota upłyną nam pod znakiem słonecznej pogody. W sobotę w całym kraju niebo zupełnie bezchmurne. Po ciepłym wtorku z temperaturami w całym kraju powyżej 10 stopni Celsjusza w środę i czwartek ochłodzi się. O wschodzie słońca słupki rtęci spadną do -3 stopni na wschodzie i południu poprzez -2 stopnie w centrum do +1 stopnia na zachodzie kraju. W ciągu dnia odnotujemy od 5 do 9 stopni na plusie.
 
W piątek zacznie płynąć ciepłe powietrze z południa i w sobotę w całym kraju temperatura przekroczy już 11 stopni Celsjusza osiągając na wschodzie, południu i w centrum nawet +18 stopni powyżej zera. Jeszcze cieplejsza zapowiada się niedziela, kiedy w Małopolsce odnotujemy nawet +20/+21 stopni powyżej zera. Noce w całym kraju mimo pogodnego nieba zapowiadają się powyżej zera. Najczęściej o świcie odnotujemy od 3 do 6 stopni.
Niestety wiatr w tym tygodniu będzie dość silny powodując szybki wysuszanie wierzchniej warstwy gleby.
 
Prognozy na najbliższe 2-3 tygodnie sugerują ujemny trend opadowy. Bardzo możliwy będzie scenariusz do lat ubiegłych kiedy wystąpi susza i liczne zamiecie piaskowe. Suchej pogodzie miały by towarzyszyć wysokie jak na marzec temperatury pospieszając coraz bardziej wegetację względem normy.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl