yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościOd środy zacznie napływać do Polski wyjątkowo suche i mroźne powietrze ze...

Od środy zacznie napływać do Polski wyjątkowo suche i mroźne powietrze ze wschodu

Pogoda w marcu może pokrzyżować prace polowe ogrodników. W najbliższym tygodniu nie tylko nie mamy szans na większe opady to dodatkowo od środy zacznie napływać do Polski wyjątkowo suche powietrze ze wschodu. Niska wilgotność powietrza sprzyjać będzie szybkiemu parowaniu wody z gleby oraz przyczyni się do znacznych różnic w temperaturze pomiędzy dniem z nocą.

Jedyne szanse na opady śniegu pojawią się w nocy z poniedziałku na wtorek na południu Małopolski i Podkarpacia oraz z wtorku na środę i w środę w ciągu dnia na wschodzie, południu i w centrum kraju. Do środy włącznie, dzięki większej ilości chmur nocami, nie powinno być chłodniej niż -3/0 stopni. Wyraźnie cieplej będzie również w ciągu dnia. Od 2-4 stopni na wschodzie do nawet 7-8 stopni Celsjusza na zachodzie i północy Polski.

Kolejne zmiany nastąpią w czwartek. Znad Ukrainy i Rosji napłynie wyjątkowo suche i mroźne powietrze. Dla nas oznacza to bardzo mroźne poranki: od -10/-6 stopni na wschodzie i południu kraju poprzez -8/-5 stopni w województwach centralnych do -6/-3 stopni Celsjusza na zachodzie i północy kraju. W ciągu dnia od 1-4 stopni na wschodzie, 3-5 stopni na południu i w centrum do 5-9  stopni powyżej zera na zachodzie i północy. Niebo będzie w całym kraju zupełnie pozbawione chmur.

Od niedzieli nadal słonecznie, ale wyraźnie cieplej. Nocami wciąż przymrozki, jednak w ciągu dnia na większym obszarze Polski temperatury przekroczą w ciągu dnia 10 stopni Celsjusza.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl