yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPolska pozostanie areną walki zimy z wiosną

Polska pozostanie areną walki zimy z wiosną

Wyjątkowo wczesna wiosna pojawiła się w rolniczej części Azji i Stanów Zjednoczonych. Ciepła i bezśnieżna zima sprzyja szybkiemu ogrzewaniu się powierzchni gleby i powietrza. W Europie południowej wiosna powoli ustępuje na rzecz lata. Pod koniec tygodnia w rolniczej części Hiszpanii (Alicante, Walencja) słupki rtęci sięgną 30 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło zrobi się również w innych krajach południowej Europy- na południu Francji odnotujemy nawet 25 stopni Celsjusza.

Tymczasem w Polsce będzie odczuwalny podział na wiosenną pogodę na południu Polski- wegetacja wystartuje w tym tygodniu oraz bardziej zimową północ, gdzie każdego ranka i wieczora ma występować mróz.

We wtorek i środę nad Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk napłynie ciepłe powietrze. O porankach około 0/+4 stopni zaś popołudniami od 6 do +10 stopni Celsjusza. W środę dodatkowo pojawią się tu opady deszczu do 4-13 mm. W tym samym czasie na północy kraju sucho, ale zimno z przymrozkami o porankach do -8 stopni zaś w ciągu dnia zaledwie 1-3 stopnie powyżej zera. W czwartek w całym kraju temperatura się nieco wyrówna z porannym przymrozkiem do -5 na północy i -2/-1 na południu po to, by w piątek znów nastał podział. Od Dolnego Śląska po Małopolskę i Podkarpacie odnotujemy około 8-13 stopni Celsjusza. Na zachodzie około 8-10 stopni zaś w centrum i na wschodzie 4-6 stopni na plusie. Nadal zimno od Podlasia po Kaszuby- zaledwie 1-4 stopnie powyżej zera.

W przyszłym tygodniu wszystko jest nad Polską możliwe- zarówno prawdziwy powiew wiosny, jak i epizod zimowy, ponieważ zarówno powietrze bardzo ciepłe, jak i bardzo zimno ma stacjonować blisko Polski. Prawdziwa gorąca pogoda na dobre zawita już na południe Europy.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl