Potężne ulewy na Półwyspie Iberyjskim

Potężny wyż nad Europą zablokował niże na Półwyspie Iberyjskim. W rezultacie po bezdeszczowym styczniu i lutym w obliczu potężnej suszy w końcu spadł deszcz. Jak już zaczęło padać, tak nie może przestać.

Potężna suma opadów

Prognozy pogody są szczególnie niesprzyjające dla takich okolic jak: Vinaros, Walencja, Teruel, Castellon de la Plana, Gandia, tu do soboty suma opadów może miejscami sięgnąć nawet 500 mm wody na każdy metr kwadratowy. Są to opady ciągłe kilkudniowe.

Nieco mniej bo 70 do 200 mm deszczu spadnie w regionach Alicante, Murcji, Cartageny, Almerii oraz Malagi, gdzie w środę może spaść nawet powyżej 50 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą doprowadzić do dużych strat w uprawach warzyw zarówno pod osłonami jak i w gruncie. Pochmurna i wilgotna aura z temperaturami na poziomie 11-18 stopni wpłynie na znaczący wzrost prawdopodobieństwa porażenia roślin chorobami grzybowymi.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności