yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPrzed nami długa, ciepła i sucha jesień

Przed nami długa, ciepła i sucha jesień

Pogoda sprzyjać będzie zbieraniu owoców i warzyw korzeniowych na polach.

W tym roku październik zapiszemy jako miesiąc suchy, słoneczny, ciepły, z małą ilością przymrozków i umiarkowanym wiatrem. Aura wyjątkowo sprzyjać będzie zbiorom owoców, ziemniaków i warzyw korzeniowych.

Do Polski zbliża się kolejny wyż. Dzięki niemu w środę i czwartek oraz na wschodzie w piątek będzie niemal bezwietrznie. Słaby wiatr wytworzy gęste mgły, które wygenerują niskie chmury. Mimo wszystko padać nie będzie nigdzie. W weekend i w kolejnym tygodniu z za chmur wyjrzy słońce. Co więcej za około 10 dni niebo może przez kilka dni pozostać zupełnie bezchmurne w całej Polsce. W tym tygodniu na termometrach od 3 do 10 stopni nocami i od 10 do 16 stopni w ciągu dnia. W przyszłym tygodniu czeka nas ocieplenie, Bezchmurnej pogodzie towarzyszyć ma temperatura na poziomie 5-10 stopni nocami i nawet 20-25 stopni w ciągu dnia. Wiatr powieje umiarkowanie z południe, w górach halny w wyniku którego rosa na południu Polski będzie niewielka.

Suchy, ciepły październik dotyczy w tym roku całej Europy. Ciepło i sucho jest również w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Zupełnie odwrotnie jest w Rosji, gdzie z północy szybciej niż zawsze napłynęło arktyczne powietrze przynosząc przymrozki na południu Rosji i w północno wschodniej części Chin, która to jest najbardziej rolniczą okolicą w Chinach.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl