Przed nami kolejny chłodny tydzień – Warzywnicza Prognoza Pogody z 17.05.2020

W nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek spodziewany jest deszcz. W nocy od Kaszub po Podlasie, natomiast w ciągu dnia od Pomorza Zachodniego po Kujawy, Mazowsze  (północne, wschodnie, środkowe) i północną Lubelszczyznę.

Suma opadów wyniesie od 1 do 4 mm- najwięcej na północy województw. Tutaj noc będzie ciepła- w pobliżu 7-11 stopni, natomiast dzień chłodny, do 11-14 stopni. Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi, zaś temperatura podskoczy do 15-19 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie i południu, gdzie będzie nawet 20-21 stopni. Wiatr umiarkowany- dopiero w poniedziałek wieczorem trochę osłabnie.

We wtorek przelotny, niewielki deszcz do 1-3 mm może popadać w większości kraju z naciskiem na północ i wschód. Między opadami pojawi się słońce. Temperatura o poranku zatrzyma się na poziomie około 7-11 stopni, natomiast w ciągu dnia od 12 stopni na północy, 15 stopni w centrum i do 18 stopni na południu. Wiatr nadal silniejszy.

Dopiero w środę wiatr będzie powoli osłabnie i wieczorem umożliwi zasilanie dolistne odżywkami roślin.

Łukasz Sieligowski

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności