Przed nami krótka fala upałów

Za kilka dni nad Irlandią i Europą Północną po raz pierwszy lato zderzy się z jesienią.

Po gorącym lecie nad Europą powoli widać coraz więcej oznak zbliżającej się jesieni. Tymczasem nad Polskę nadciąga upał. W ostatnich dniach było ciepło, ale temperatury nie przekraczały 30 stopni. Od jutra zmiany.

Na zachodzie Polski w środę odnotujemy od 31 do 33 stopni Celsjusza. Nad resztą kraju około 30 stopni. Środa na zachodzie, wschodzie przyniesie dużo słońca i suchą pogodę. Tymczasem od Tatr po centrum i Żuławy lokalnie zagrzmi i spadnie dużo deszczu.

W czwartek jeszcze cieplej. Od 30-32 stopni na wschodzie, północy i w centrum do 33-35 stopni na zachodzie i południu kraju. Burze jeśli gdzieś się pojawią to lokalnie na południu i wschodzie.

W piątek nad Skandynawią i Irlandią zderzy się jesienne powietrze z latem. Według prognoz po przejściu frontu nad Skandynawią i Irlandią zapanują już jesienne klimaty na termometrach. Nad Polską front przemieszczać ma się między piątkiem a niedzielnym porankiem. Miejscami popada, ale póki co wydaje się, że w wielu regionach jedynie się zachmurzy, silniej powieje i nie spadnie kropla deszczu. Tam gdzie zagrzmi możliwe będą podtopienia ze względu na dużą zawartość pary wodnej w powietrzu. U nas ochłodzi się i to znacznie- od niedzieli do wtorku na termometrach od 18 do 24 stopni, jednak to nie będzie jeszcze jesień. W Europie Środkowej letnie klimaty utrzymają się co najmniej do końca miesiąca.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. orka ciągnik praca

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności