yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzed nami krótka fala upałów

Przed nami krótka fala upałów

Za kilka dni nad Irlandią i Europą Północną po raz pierwszy lato zderzy się z jesienią.

Po gorącym lecie nad Europą powoli widać coraz więcej oznak zbliżającej się jesieni. Tymczasem nad Polskę nadciąga upał. W ostatnich dniach było ciepło, ale temperatury nie przekraczały 30 stopni. Od jutra zmiany.

Na zachodzie Polski w środę odnotujemy od 31 do 33 stopni Celsjusza. Nad resztą kraju około 30 stopni. Środa na zachodzie, wschodzie przyniesie dużo słońca i suchą pogodę. Tymczasem od Tatr po centrum i Żuławy lokalnie zagrzmi i spadnie dużo deszczu.

W czwartek jeszcze cieplej. Od 30-32 stopni na wschodzie, północy i w centrum do 33-35 stopni na zachodzie i południu kraju. Burze jeśli gdzieś się pojawią to lokalnie na południu i wschodzie.

W piątek nad Skandynawią i Irlandią zderzy się jesienne powietrze z latem. Według prognoz po przejściu frontu nad Skandynawią i Irlandią zapanują już jesienne klimaty na termometrach. Nad Polską front przemieszczać ma się między piątkiem a niedzielnym porankiem. Miejscami popada, ale póki co wydaje się, że w wielu regionach jedynie się zachmurzy, silniej powieje i nie spadnie kropla deszczu. Tam gdzie zagrzmi możliwe będą podtopienia ze względu na dużą zawartość pary wodnej w powietrzu. U nas ochłodzi się i to znacznie- od niedzieli do wtorku na termometrach od 18 do 24 stopni, jednak to nie będzie jeszcze jesień. W Europie Środkowej letnie klimaty utrzymają się co najmniej do końca miesiąca.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl