yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPrzed nami mroźne noce - Warzywnicza Prognoza Pogody z 24. 11. 2020...

Przed nami mroźne noce – Warzywnicza Prognoza Pogody z 24. 11. 2020 r.

Już w nocy z wtorku na środę mróz do nawet -10ºC chwyci w rejonie Poronina i Jabłonki na Podhalu. -7/-6°C możemy zanotować w rejonie Staszowa, Rakowa w Świętokrzyskim i Radomska w Łódzkiem. Na pozostałym obszarze zachodu, południa i centrum od -5 do -2°C. Na wschodzie około -2/+2°C. Przy gruncie o 1-3°C mniej. Ciepła noc na poziomie 3/5°C czeka mieszkańców Suwalszczyzny, Mazur, Warmii, Pomorza Gdańskiego aż po zachodnie Kaszuby.

W kotlinach zachodniej, południowej i centralnej części kraju pojawią się mgły osadzające szadź. Te mgły w niektórych miejscach nie odpuszczą i w dzień pozostawiając liczne niskie chmury przez które będzie mroźnie całą dobę. Na terenach wyniesionych ponad doliny rzeczne mamy szansę na chociaż chwilę ze słońcem, a punktowo na wyżynach południowej i wschodniej po mroźnym poranku niebo pozostanie bezchmurne aż do zachodu słońca i tutaj temperatura podniesie się do 4/6°C.

Pochmurnie ze stopniowym spadkiem temperatury będzie na północy. Wieczorem i tutaj temperatura spadnie do 0°C, a przy gruncie chwyci przymrozek.

Noc z środy na czwartek również mroźna. Ziemia zmarznie z wierzchu do 2-3 centymetrów. Odwilż nadejdzie wieczorem w czwartek i piątek już wszędzie za wyjątkiem Bieszczad i Podhala zapowiada się z temperaturą dodatnią.

Łukasz Sieligowski

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl