yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzed nami ocieplenie i intensywne opady deszczu

Przed nami ocieplenie i intensywne opady deszczu

Do Polski zbliża się niż Quirin, który przyniesie w naszym kraju ogromne ocieplenie i intensywne opady deszczu.

W ciągu dnia odwilż rozleje się po całej zachodniej, południowej i środkowej cześci kraju. Do wieczora ujemne wartości na termometrach utrzymają się na wschód oraz północ od rzeki Bug, a także od Szczecina po Kaszuby i Żuławy. Tymczasem na południowym zachodzie oraz w regionach podgórskich południowej części naszego kraju słupki rtęci przekroczą już nawet 5 stopni Celsjusza.

W środę temperatury na poziomie lekko poniżej zera utrzymają się jedynie na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Żuławach. W pasie od Terespola po Warszawę, Bydgoszcz, Szczecin słupki rtęci podskoczą do 1-3 stopni Celsjusza. W centrum odnotujemy około 4-5 stopni Celsjusza, natomiast na południu miejscami temperatura podskoczy do 8-11 stopni Celsjusza!

W czwartek na południu w dalszym ciągu na termometrach około 5-11 stopni Celsjusza. Od Lubelszczyzny po Łódzkie, środkową Wielkopolskę i Ziemię Lubuską temperatura zatrzyma się na pograniczu 3-5 stopni Celsjusza. Na północy mróz będzie coraz tęższy na poziomie -5 – -3 stopni Celsjusza, w godzinach popołudniowych z północy na południe zmierzał będzie front chłodny przynosząc spadek temperatury.

W piątek dodatnie wartości na termometrach utrzymają się już tylko od Dolnego Śląska po Opolszczyznę, Małopolskę i Podkarpacie. Tymczasem na Suwalszczyźnie słupki rtęci nie wzrosną już powyżej -5 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W weekend ochłodzenie ogarnie już całą Polskę. Na Podlasiu słupki rtęci o porankach mogą spadać do nawet -20 stopni Celsjusza.

Bardzo ciekawie prezentują się również opady. Między środą a czwartkiem w pasie od Lubelszczyzny po środkowe Mazowsze, Ziemię Łódzką, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską oraz południe Kujaw przetoczą się intensywne opady deszczu, które w całości roztopią zalegającą pokrywę śnieżną. Po północnej stronie frontu popada śnieg, tj.  Podlasie, Warmia, Mazury, Pomorze Gdańskie, Kaszuby i północna część Zachodniego Pomorza.

Dla odmiany na południu kraju padać ma niewiele za sprawą silnego wiatru halnego.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl