Przed nami załamanie pogody – Warzywnicza Prognoza Pogody z 12.10.2020

Do Polski z południa zbliża się bardzo wilgotny śródziemnomorski niż z ulewami, który pierwsze opady przynosi już teraz w pasie od Podlasia po Małopolskę.

W poniedziałek bardzo mocno popada w Małopolsce, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, po południu lać ma także na Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Górach Świętokrzyskich a przed wieczorem również na Podlasiu i Mazurach. Pod górami spadnie do 30 mm deszczu.

Kolejne ulewy czekają nas we wtorek – na Podhalu spadnie mokry śnieg. Padać ma od południa po centrum kraju i północny wschód. Spadnie w tym pasie kolejne 10-25 mm deszczu, a na Pogórzu nawet 40 mm.

Niestety mokro będzie tutaj aż do środy południa- kiedy znowu napada kolejne 5-15 mm deszczu. W środę opady ruszą na zachód i popadać powinno również w większości Kujaw, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska.

Możliwe, że na południu kraju we wtorek o poranku ogłoszone zostanie pogotowie przeciwpowodziowe.

Pod chmurami będzie bardzo zimno- w dzień i w nocy temperatura od poniedziałku do środy będzie niemal jednakowa na poziomie 5/8 stopni. Nieco cieplej z wtorku na środę zrobi się na wschodzie kraju, kiedy to o północy będzie nawet 15/16 stopni, jednak o poranku będzie już poniżej 10 stopni.

Na pochmurnym zachodzie i północy do środy 10/13 stopni, ale padać nie powinno.

W centrum i na południu pojawi się też silny wiatr, który we wtorek powieje już w całym kraju w porywach do nawet 65 km/h.

Od czwartku na niebie mgły, niskie gęste chmury z opadami mżawki. Słońca będzie jak na lekarstwo lub nie będzie go wcale. W weekend możliwe są pierwsze większe przymrozki do -3 stopni w miejscach pogodnych na wysokości

Łukasz Sieligowki

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności