yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPrzed nami zmiana temperatury i silne wiatry

Przed nami zmiana temperatury i silne wiatry

Nad Europą władze nad pogodą zaczynają przejmować niże. W większości Europy, gdzie rozwinęła się susza w najbliższym tygodniu popada w większym bądź mniejszym stopniu. W Polsce na większe opady przyjdzie nam poczekać przynajmniej do czwartku.

W sobotę jeden z frontów chłodnych dotrze do Polski i w ciągu dnia przemieszczał się będzie z północy na południe przynosząc głównie wzrost zachmurzenia. Deszcz na froncie przez kilka minut pokropi w centrum kraju, a nieco popada do 1-2 mm w Lubelskim. Większe opady wieczorem pojawia się na południu Małopolski i Podkarpacia, gdzie spadnie do 5 mm deszczu.

Sobota będzie pierwszym chłodniejszym dniem na północy kraju, gdzie temperatura nie przekroczy 10 stopni w najcieplejszym momencie dnia. W centrum przed frontem jeszcze 11-13 stopni, a najcieplej na południu do nawet 18 stopni i tutaj front dotrze dopiero wieczorem. Niestety z frontem związany będzie silny wiatr, który na Podlasiu powieje do nawet 70 km/godz. Na wschodzie podmuchy sięgną 60 km/godz., zaś w centrum i na północy 55 km/godz. Najsłabiej powieje na zachodzie, do 30-40 km/godz.

W niedzielę o poranku w całym kraju z wyjątkiem okolic Legnicy chwyci przymrozek do -4/-2 stopni i w ciągu dnia również będzie zauważalnie mniej na termometrach: maksymalnie 8-12 stopni.

W poniedziałek wiatr znów się nasili i temperatura mocno wzrośnie: do nawet 17-19 stopni na południu, 14-16 w centrum i na wschodzie oraz do około 12-14 stopni na północy. We wtorek kolejny chłodny front i spadek temperatury ok. 10 stopni. Niestety ochłodzeniu na ogół towarzyszyć ma sucha aura.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl