yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzymrozki dały się we znaki - Warzywnicza prognoza pogody z 13.05.2020

Przymrozki dały się we znaki – Warzywnicza prognoza pogody z 13.05.2020

Minionej nocy na wartości na termometrach wpływ miało zachmurzenie. W wielu regionach zachodniej i północnej Polski, a w drugiej części nocy także w centralnej części kraju pojawiały się liczne ławice chmur, dzięki którym temperatura nie spadła poniżej 3-5°C na wysokości 2 metrów i 0°C przy gruncie.

Pierwsze przygruntowe przymrozki notowano na wschód i południe od Sulejowa w woj. łódzkim, Białej Rawskiej, Radomia, Puław- tutaj na wysokości 2 metrów odnotowano około 1 i 2°C powyżej zera, natomiast przy gruncie około północy temperatura spadła do -0,5°C.

Przymrozki przy gruncie i na wysokości 2 metrów wystąpiły na południe od Chełma, Kraśnika, Kielc, Częstochowy. W Sandomierzu zanotowano 0 stopni na wysokości 2 metrów i poniżej -2°C przy gruncie. W okolicy Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Łącka temperatura na wysokości tylko 2 metrów spadła do -2°C, natomiast przy gruncie miejscami do nawet -5°C.

Przymrozki w zastoiskach mrozowych pojawiły się również miejscami na północy Lubelszczyzny i na Podlasiu.

Najbliższa noc w regionie gdzie dziś były przymrozki będzie ciepła i bardzo deszczowa. W centrum na ogół sucho, ale pochmurno- dzięki temu ciepło. Tym razem sucho i pogodnie z temperaturą do -3/-1°C na wysokości 2 metrów i -5/-3°C przy gruncie będzie na Podlasiu, Mazurach, Warmii, Pomorzu Gdańskim oraz na Pojezierzu Pomorskim a także na Kujawach, północy Mazowsza i miejscami w Wielkopolsce.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl