Silnie powieje – Warzywnicza prognoza pogody 25.08.2020 r.

Głęboki układ niskiego ciśnienia, który przyniósł wichury na zachodzie Europy słabnąc zbliża się do Polski – u nas też powieje.

Jego skutki odczuwać zaczniemy w środę kiedy w południe prędkoćć wiatru rozpędzi się do 55 km/h na zachodzie, północy i w centrum kraju. Wieczorem silne porywy wiatru do 70 km/h wystąpią na całym zachodzie, wschodzie, północy i w centrum kraju. Nieco słabiej do 50 km/h powieje na południu kraju a zupełnie bezwietrznie będzie na Suwalszczyźnie.

W czwartek silny wiatr rozleje się już po całym kraju. Na północy dodatkowo pojawi się cofka, o wybrzeże rozbijać się będzie pierwszy w tym sezonie późnoletni sztorm.

Oprócz wiatru pojawią się zarówno w środę  jak i czwartek liczne przelotne opady deszczu. Sucho i pogodnie powinno być na południu kraju, natomiast najwięcej opadów na Pomorzu Zachodnim i wybrzeżu.

W środę na termometrach jeszcze od 17 stopni na Pomorzu Zachodnim do 23/25 stopni w centrum i na wschodzie i aż 28 stopni na południu. W czwartek na północy, wschodzie, południu i w centrum już zaledwie 17/20 stopni. Na zachodzie nieco cieplej, do 22 stopni.

Łukasz Sieligowski

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności