yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościŚnieżny niż AHMET jest już nad Polską. Szykuje się intensywny opad śniegu

Śnieżny niż AHMET jest już nad Polską. Szykuje się intensywny opad śniegu

Niż, który powstał nad Morzem Czarnym, właśnie zawędrował do Polski. Bestia z południa, o imieniu AHMET, odpowiedzialna jest za intensywne opady deszczu, które przed zmrokiem w wielu regionach Polski przejdą w śnieg. 

W godzinach popołudniowych, kiedy temperatura spadnie do 0 stopni na Kujawach, Pomorzu Gdańskim, północy i zachodzie Ziemi Łódzkiej, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i na Pomorzu Zachodnim pojawią się śnieżyce z prawdziwego zdarzenia. Do środowego poranka na Kaszuby może spaść do 10 cm świeżego śniegu.

W kolejnych dniach nie będzie mowy o żadnej bestii ze wschodu. Do końca tygodnia na południowym zachodzie słupki rtęci przekraczać mają w najcieplejszym momencie dnia 0 stopni. Na pozostałym obszarze pojawi się termiczna zima. Nocami temperatura spadać ma do -5/-2 stopni Celsjusza. Jedynie na południu kraju do -10/-4 stopni Celsjusza za sprawą pogodnego nieba.

W środę i piątek, w ciągu dnia, będzie przeważnie około 0 stopni Celsjusza. Dopiero w niedzielę w większości kraju w całym kraju pojawi się delikatny minus na poziomie -3/-1 stopnia Celsjusza.

Śniegu, z każdym dniem ma być coraz mniej. Możliwe, że do weekendu w wielu regionach na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, wschodzie Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie śniegu nie będzie wcale. Na pozostałym obszarze przyprószy około 1-5 cm. Nieco więcej na Kaszubach, gdzie ma sypać w Trzech Króli – tutaj do niedzieli może leżeć łącznie około 25-30 cm śniegu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Mrozów do -15/-20 stopni nie widać. Mało tego po połowie stycznia możliwa jest większa odwilż.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl