Śnieżny niż AHMET jest już nad Polską. Szykuje się intensywny opad śniegu

Niż, który powstał nad Morzem Czarnym, właśnie zawędrował do Polski. Bestia z południa, o imieniu AHMET, odpowiedzialna jest za intensywne opady deszczu, które przed zmrokiem w wielu regionach Polski przejdą w śnieg. 

W godzinach popołudniowych, kiedy temperatura spadnie do 0 stopni na Kujawach, Pomorzu Gdańskim, północy i zachodzie Ziemi Łódzkiej, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i na Pomorzu Zachodnim pojawią się śnieżyce z prawdziwego zdarzenia. Do środowego poranka na Kaszuby może spaść do 10 cm świeżego śniegu.

W kolejnych dniach nie będzie mowy o żadnej bestii ze wschodu. Do końca tygodnia na południowym zachodzie słupki rtęci przekraczać mają w najcieplejszym momencie dnia 0 stopni. Na pozostałym obszarze pojawi się termiczna zima. Nocami temperatura spadać ma do -5/-2 stopni Celsjusza. Jedynie na południu kraju do -10/-4 stopni Celsjusza za sprawą pogodnego nieba.

W środę i piątek, w ciągu dnia, będzie przeważnie około 0 stopni Celsjusza. Dopiero w niedzielę w większości kraju w całym kraju pojawi się delikatny minus na poziomie -3/-1 stopnia Celsjusza.

Śniegu, z każdym dniem ma być coraz mniej. Możliwe, że do weekendu w wielu regionach na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, wschodzie Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie śniegu nie będzie wcale. Na pozostałym obszarze przyprószy około 1-5 cm. Nieco więcej na Kaszubach, gdzie ma sypać w Trzech Króli – tutaj do niedzieli może leżeć łącznie około 25-30 cm śniegu.

Mrozów do -15/-20 stopni nie widać. Mało tego po połowie stycznia możliwa jest większa odwilż.

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności