Spadnie nawet 60 mm opadu. Będzie zimno i deszczowo.

Przed nami deszczowy front, który przyniesie bardzo silne opady. Miejscami spadnie tyle deszczu co w miesiąc. Będzie też zimno.
 
Z południa Europy dotrze dziś wilgotny niż, który po południu przyniesie silne opady deszczu w Małopolsce, Podkarpaciu, Górach Świętokrzyskich, Ziemi Łódzkiej, Opolskiej i na Górnym Śląsku – na pola w tych regionach spadnie od 15 do nawet 60 mm deszczu. Te 60 mm zarezerwowane jest dla okolic Opoczna, Kielc, Radomia, Miechowa. W nocy silne opady dotrą nad całe Mazowsze, Lubelskie, Podlasie i Mazury, a nad ranem w piątek do wschodnich, południowych Kujaw, Warmii, wschód Wielkopolski. Łącznie do soboty w pasie od Miechowa po Kielce, Radom, Garwolin spadnie do 50-85 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą z łatwością zalać wiele pól i upraw. Na zachodzie kraju na obrzeżach ulew pojawią się zarówno dziś jak i jutro przelotne opady pochodzenia burzowego, jednak nie przyniosą one więcej jak 20 mm deszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności