• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTrudna sytuacja w Europie. Nadciąga piekielny upał

Trudna sytuacja w Europie. Nadciąga piekielny upał

To największa susza na zachodzie i południu Europy w historii obserwacji.

Nad Europą południową, zachodnią i środkową zapanowała w tym roku niezwykle sucha aura. W dodatku bardzo wcześnie bo już w maju zaczęło napływać afrykańskie suche powietrze, które doprowadziło do powstania największej suszy w historii od Portugalii po Hiszpanię, Francję, Włochy, Węgry i Bałkany. W tych regionach wyschło bardzo dużo jezior, a nawet niektóre rzeki od źródeł do ujścia. Wyschniętą roślinność zaczęły trawić pożary, które są coraz trudniejsze do opanowania.

Pożary w Chorwacji (Global Crosis)

Prognozy dla zachodniej Europy są bardzo złe. Zbliża się największa fala upałów upałów ostatnich lat, a miejscami może to być najcieplejszy okres w historii obserwacji.

Włochy
Źródło: Antony Alex Bagalue

Bardzo ciepłe powietrze napłynęło do Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii już w niedzielę i utrzyma się kilka dni. Najcieplejszym dniem będzie wtorek, kiedy słupki rtęci we Francji podskoczą do nawet 41-44 stopni Celsjusza. Nawet na północy Francji w rejonie Paryża może być około 42 stopni. Rekordowo ciepło będzie na wschodzie i południu Wielkiej Brytanii. Tu najprawdopodobniej padnie nowy rekord ciepła dla kraju. Słupki rtęci mają tutaj wzrosnąć do 38-39 stopni Celsjusza. W krajach Beneluxu również temperatura przekroczy 40 stopni i lokalnie może wzrosnąć do nawet 42 stopni Celsjusza. Tak wysokie temperatury w tych regionach są absolutnie niespotykane. Do Polski na szczęście ta fala upałów nie dotrze, ale i tak zrobi się gorąco. Niepokoić nas może brak opadów w przyszłym tygodniu. Temperatury na poziomie 25-33 stopni Celsjusza i brak opadów negatywnie wpłynie na wody gruntowe, które również i u nas są na historycznie niskim poziomie.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl