Uwagą dziś będą burze z gradem. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Przewidywane są burze z gradem, upały oraz intensywne opady deszczu połączone z burzami.

Źródło: IMGW

Ostrzeżenie przed upałem obowiązuje w woj. mazowieckim oraz w woj. pomorskim w powiatach: nowodworskim, malborskim, sztumskim, kwidzyńskim, tczewskim, kościerskim, gdańskim oraz starogardzkim. Prognozuje się, że dzisiaj temperatura maksymalna wyniesie tam od 28-29 st. C do nawet 31 st. C.

Burze z gradem zapowiadane są na zdecydowanie większym obszarze Polski. Ostrzeżenie przed tymi zjawiskami obowiązuje w północnych i środkowych powiatach woj. wielkopolskiego, na wschodzie woj. małopolskiego i świętokrzyskiego oraz w całym woj. podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim.

Z burzami na tym obszarze mogą być związane intensywne opady deszczu do 20-30 mm, lokalnie nawet 40 mm, silny wiatr, w porywach do 80-90 km/godz., jak i grad. Jeżeli burze okażą się w ciągu dnia szczególnie gwałtowne, synoptycy nie wykluczają podniesienia stopnia ostrzeżenia na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Alerty obowiązują do wieczora bądź pierwszej połowy nocy, jedynie na południowym wschodzie do rana.

Źródło: IMGW, onet

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności