Uwaga silniej powieje, czyli zwariowanej pogody nad Polską ciąg dalszy

W najbliższy weekend pojawi się silny wiatr w porywach do 90 km/godz.

Przed plantatorami warzyw pod osłonami trudne godziny. Do Polski zbliża się wichura, podczas której wiatr powieje do nawet 90 km/godz.

Piątek w naszym kraju przynosi zimę na północy oraz niemalże lato na południu. Podczas gdy na Suwalszczyźnie słupki rtęci przez cały dzień znajdą się poniżej zera; w Małopolsce miejscami odnotujemy nawet 19 stopni powyżej zera.

W nocy z piątku na sobotę do kraju wkroczy front chłodny z silnym wiatrem i opadami śniegu na zachodzie i północy kraju oraz deszczu na wschodzie. Do południa deszcz zamieni się w śnieg również na południu i w centrum kraju. Jako, że padać ma przy temperaturze na poziomie 0 stopni Celsjusza, śnieg zacznie się utrzymywać i może go spaść do 3-4 cm. Wieczorem śnieżyce dotrą na wschód kraju. W ciągu dnia pojawi się bardzo silny wiatr w porywach do 90 km/godz.

Niestety w niedzielę na wschodzie, północy i w centrum kraju nadal silny wiatr z zachodu w porywach do 70-85 km/godz. Dodatkowo będzie zimno- z mrozem o poranku na poziomie -4/-2 stopni i lekkim plusem w ciągu dnia- od 2 do 4 stopni.

Kolejne zmiany czekają nas w poniedziałek. Ponownie napłynie ciepłe powietrze z południa i zobaczymy 10-14 stopni na naszych termometrach.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Projekt prewencyjny KRUS
  2. Import ogórków z Rosji

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności