W niemal całym kraju w środę pojawi się mróz

Na wschodzie kraju zimne będą dwie noce. W dodatku  pojawią się silne podmuchy wiatru, które mogą zrywać osłony z upraw. 

W środę o 5:00 nad ranem najniższą temperaturę -2/+1 stopnia na wysokości 2 metrów i -3/-1 stopnia przy gruncie odnotujemy na Warmii i Mazurach oraz na południu, wschodzie Pomorza Gdańskiego, Kujawach, wschodzie Wielkopolski, północy, wschodzie i w centrum Ziemi Łódzkiej, północy, zachodzie, południu i centrum Mazowsza oraz na Suwalszczyźnie.

Od -1 do +1 stopnia na wysokości 2 metrów i -2 stopni przy gruncie odnotujemy na wschodzie Zachodniopomorskiego oraz na Kaszubach. Od Podlasia po Lubelskie, Świętokrzyskie, Środkową Wielkopolskę, środkowe Pomorze Zachodnie od 0 do +2 stopni na wysokości 2 metrów i -2/+1 stopień przy gruncie.

W Małopolsce i na Podkarpaciu nad ranem temperatura będzie oscylować na poziomie od 0 do +2 stopni w dolinach i +2/+4 stopni na wzniesieniach na wysokości 2 metrów – przy gruncie przymrozki w dolinach oraz w zastoiskach mrozowych na wzniesieniach.

Noc bez mrozu jedynie na wschodzie Opolskiego, zachodzie Górnego Śląska oraz na zachodzie Pomorza, Ziemi Lubuskiej, zachodzie i północy Dolnego Śląska – tu nad ranem od 3 do 6 stopni na wysokości 2 metrów i +1/+3 stopni przy gruncie.

Po przymrozkach nadciągnie niemal bezwietrzna aura w Łódzkim, Kujawach, Pomorzu Gdańskim. Na zachodzie wiatr umiarkowany ze wschodu, ale tam można już będzie ściągnąć agrowłókniny z upraw. Natomiast na wschodzie przymrozki pojawią się jeszcze w czwartek nad ranem i tu w środę w ciągu dnia powieje silny wiatr z północy w porywach do 50 km/godz. mogący podrywać zabezpieczenia upraw przed mrozem.

Kolejne noce już ciepłe. W weekend na wschodzie i południu kraju mogą pojawić się silne burze, na których czele pojawią się zamiecie, a nawet burze piaskowe.
 
 
 
 
 
 
 

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności