W sobotę o świcie możliwe przymrozki

Po bardzo ciepłym czwartku w nocy nadciągnie front z dużym ochłodzeniem. Gdzie w sobotę o świcie możliwe będą przymrozki?

Suchej pogody nie ma końca. Pomimo frontu chłodnego w porze nocnej padać nigdzie nie będzie. Podczas gdy dziś w centrum notujemy nawet +27 stopni to jutro na północy kraju będzie już zaledwie 15 stopni.

Tak niska temperatura w ciągu dnia powinna być sygnałem, że w nocy możemy mieć duży spadek temperatury.

Według prognoz w sobotę o świcie bez przymrozków będzie na Roztoczu, Podkarpaciu, Małopolsce, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, zachodzie, wschodzie, północy i w centrum Dolnego Śląska, Świętokrzyskim oraz na południu Łódzkiego- tu na wysokości 2 metrów zanotujemy około +4/+6 stopni i około +2 stopni przy gruncie.

W Lubelskim, południu Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej o poranku około+2/+4 stopni na 2 metrach i około 0 stopni przy gruncie. Lokalnie w obniżeniu terenu chwyci jednostopniowy przymrozek.

Na Podlasiu, Warmii, Mazurach, północy Mazowsza, Kujawach, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim o świcie zaledwie 0 stopni na 2 metrach i do -3/-1 stopnia przy gruncie. Lokalnie w rejonie Kętrzyna i Lidzbarka oraz w rejonie Mirosławca i Szczecinka temperatura może spaść do -2 stopni na wysokości 2 metrów i do -4 przy gruncie.

Na tak duże spadki temperatury oprócz masy powietrza ma wpływ wilgotność powietrza i wysuszona gleba. Pamiętajmy, że im wilgotniejsza gleba tym cieplejsza. Mokra gleba dłużej trzyma i oddaje do otoczenia ciepło niż sucha.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności