yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościW weekend miejscami solidnie popada

W weekend miejscami solidnie popada

Niż dotrze do nas z południa Europy. Co ciekawe, w ostatnich latach niże z południa Europy są coraz rzadsze z powodu osuszenia i ocieplenia Morza Śródziemnego. Tym razem doszło do powstania niżu, który już w piątek przyniesie opady na południu, zaś w weekend także na wschodzie i w centrum kraju.

Przy prognozowaniu takich niżów pojawia się wiele niewiadomych. Możemy mieć pewność, że deszcz spadnie w Małopolsce, Śląsku, Opolszczyźnie, wschodzie, południu Łódzkiego, wschodnim, południowym, środkowym Mazowszu, Lubelskim – zwłaszcza zachód, północ regionu oraz na Podlasiu.
Być może, jest jeszcze zbyt wcześnie na ostatnie słowo, ale może popadać mocniej także na Podkarpaciu, południu, wschodzie Wielkopolski, południu Ziemi Lubuskiej i Kujaw oraz na Mazurach.
Lokalnie w wyżej wymienionych regionach może spaść do 40-80 mm deszczu. Opady będą ciągłe, wielogodzinne dzięki czemu powodzi błyskawicznych nie będzie. Mimo wszystko tak duży opad w ciągu doby spowoduje, że trochę wody deszczowej w obniżeniach terenu szybciej spłynie nim wsiąknie.
Niż z południa Europy najprawdopodobniej nie dotrze na Pomorze Zachodnie, północ Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski oraz nad Pomorze Gdańskie. Na dokładne dane gdzie ile deszczu spadnie będzie można prognozować dopiero w piątek wieczorem.
 
 
 
 
 
 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl