yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWkrótce czekają nas poranne przymrozki

Wkrótce czekają nas poranne przymrozki

Od zachodu do Polski wkroczył front z opadami deszczu. Jednak wyż na wschodzie Europy jest silniejszy w wyniku czego jutro front zacznie się cofać, a wyż będzie sprowadzać coraz zimniejsze masy powietrza. Prosto z babiego lata przejdziemy do porannych przymrozków.

Front związany jest z niżem z zachodniej Europy. Dziś i w środę zostanie przyblokowany przez wyż znad Rosji. Oznacza to, że opady na wschód kraju nie dotrą. W pasie od Kaszub po Kujawy, Łódzkie, Małopolskę i Górny Śląsk opad pojawi się tylko w środę w ilości 1-15 mm deszczu. Na krańcach zachodnich większe szanse na opady pojawią się dopiero w czwartek. W tym dniu od wschodu napływać zacznie zimne powietrze.

Od piątkowego poranka na wschodzie, północy i w centrum nocami może być nawet do -3 stopni na wysokości 2 metrów. Przy gruncie spadek temperatury do -5 stopni. Na zachodzie i południu noce z temperaturą od 0 do 4 stopni z przymrozkami przy gruncie. Jednak nie zawsze będzie przymrozek.

Wiatr w weekend osłabnie co ułatwi powstawaniu mgieł i chmur stratus. Pod chmurami są małe amplitudy. Nocami może być pod mgłami 3-6 stopni, zaś w dzień 6-8 stopni. Jakby nie patrzeć w przyszłość temperatury staną się typowo jesienne. W regionach ze słońcem będziemy mogli liczyć na maksymalnie 11-14 stopni Celsjusza.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl