Wkrótce przymrozki. Warzywnicza prognoza pogody 01.11.2020 r.

warzywnicza prognoza pogody przymrozek

Władzę nad pogodą w Europie przejął ogromny układ wysokiego ciśnienia, w wyniku którego zamiast wichur, częstych opadów, przymrozków i dużych zmian temperatury mamy przeważnie pochmurną, czasem bezwietrzną i dość suchą pogodą. Po dużym ociepleniu w najbliższych dniach widać jednak spore ochłodzenie i ogólnokrajowe przymrozki.

W niedzielę przebłyski słońca możliwe będą na wschodzie i południu kraju. W centrum miejscami słońce błyśnie do południa. Później zachmurzy się i po zmroku spadnie deszcz. Na zachodzie od rana pochmurno z chwilowymi przejaśnieniami, po południu zacznie padać deszcz, który do zmroku dotrze na północ i południe kraju. Temperatury utrzymają się w dzień w granicach 10/12 stopni.
W poniedziałek bez opadów, jednak może chwilami pokropić. Na niebie mimo wszystko dużo chmur. Po nocnym froncie zrobi się gorąco jak na listopad. O poranku przeważnie od 8 stopni na wschodzie do 13 stopni na zachodzie. W ciągu dnia od 11 stopni na wschodzie, 14 w centrum do nawet 18 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.
Noc z poniedziałku na wtorek jak na listopad będzie upalna. Nigdzie temperatura nie spadnie poniżej 10 stopni. Na zachodzie, północy i w centrum o poranku około 13/16 stopni.
W ciągu dnia we wtorek ciepła masa z temperaturą do 16/18 stopni odsunie się nad Małopolskę, Podkarpacie, Lubelszczyznę. Na pozostałym obszarze temperatura zatrzyma się na tym samym poziomie co w nocy- 12/15 stopni. Pojawi się również nieco więcej słońca i bez opadów.
Kolejny i ostatni front dotrze do Polski z wtorku na środę. Przegna ciepłe powietrza na wschód, a do nas napłynie zimne z północnego wschodu, potem wschodu. Wiatr zwłaszcza w środę ma być słaby lub nieodczuwalny w wyniku czego czeka nas dzień z mgłami i chmurami na większym obszarze kraju przez calutki dzień. Temperatury w dzień zatrzymają się na poziomie 5/10 stopni- najchłodniej tam gdzie mgły. O porankach od czwartku już w wielu regionach minusy na termometrach w niemal całym kraju. Nadal na niebie przewaga chmur, zamgleń, chociaż pod koniec tygodnia być może wzrośnie prędkość wiatru i pojawi się trochę słońca. 

Łukasz Sieligowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności