yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZima skapitulowała na korzyść wiosny

Zima skapitulowała na korzyść wiosny

Wycofanie zimy z całej Europy oznacza nastanie już prawdziwie ciepłej wiosny.

Po chłodnym początku kwietnia, nietypowo bo znad Rosji, zaczyna docierać ciepłe powietrze. Cieplej niż w Polsce jest w Rosji, Białorusi, a nawet na Litwie i Łotwie. To ciepło zaczyna docierać również do nas.

Ciepłe powietrze zwykle w zimnych regionach Europy oznacza, że zima już nie ma skąd do nas dotrzeć. Już w sobotę w niemal całym kraju temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza. Po południu zanotujemy od 9 stopni na południu kraju do 15 stopni na Podlasiu, Mazurach i Mazowszu. W kolejnych dniach utrzyma się przedział temperatur na poziomie 10-16 stopni Celsjusza w ciągu dnia i w związku ze sporą wilgotnością powietrza bowiem ma ono mieszankę znad Morza Czarnego pojawi się sporo chmur dzięki czemu noce będą ciepłe na ogół z temperaturą powyżej 5 stopni Celsjusza. Ciepła aura w przyszłym tygodniu opanuje już całą Europę włącznie z najzimniejszymi regionami Europy.

Warto również zwrócić uwagę na nietypową pogodę w rolniczych stanach USA. Mamy dopiero początek kwietnia a tam już słupki rtęci osiągają 30 stopni Celsjusza przy bezchmurnym niebie. Według prognoz opadów przez najbliższe 7 dni nie będzie wcale co oznacza początek suszy. Po bardzo ciepłej zimie na rzekach panuje susza hydrologiczna.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl