yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZima z Europy odejdzie w zapomnienie

Zima z Europy odejdzie w zapomnienie

Do Polski zbliża się bardzo duże ocieplenie i silne podmuchy wiatru!

Poniedziałek na większym obszarze Polski przyniesie mróz. Na wschodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia temperatura nie wzrośnie powyżej -8 stopni Celsjusza. Na zachodzie Polski gdzie będzie najcieplej wieczorem zacznie padać marznący deszcz, który nocą z poniedziałku na wtorek spadnie również na Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Kujawach, Kaszubach. Deszcz w kontakcie z podłożem i przedmiotami będzie zamarzał tworząc gołoledź. We wtorek po raz pierwszy od kilku tygodni na zachodzie, północy i w centrum kraju zaznaczy się odwilż- od 2 do 5 stopni. Na wschodzie kraju w ciągu dnia słupki rtęci wzrosną do około 0/+1 stopnia, jednak wychłodzone podłoże nie będzie sprzyjać roztopom śniegu. Na południu kraju temperatury zróżnicowane. W górach wiatr halny i temperatury na poziomie nawet 4-5 stopni. Dla odmiany w dolinach i kotlinach dużo chłodniej- zaledwie 0 stopni Celsjusza. Deszcz we wtorek pojawi się na północy kraju, jednak sumy nigdzie nie przekroczą 5 mm.

W kolejnych dniach słońce na zmianę z chmurami i opadami, których najwięcej ma być na Pomorzu. Na południu Polski wiatry halne będą często osuszać powietrze i padać ma sporadycznie bądź wcale. Apogeum ocieplenia spodziewane jest 23 i 24 grudnia. Wówczas na zachodzie Polski i pod górami w powiewach halnego możemy odnotować nawet 10-12 stopni powyżej zera.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl