Zmiany w pogodzie. Czekają nas obfite opady deszczu

Za kilkanaście godzin napłynie do Polski zimne powietrze z północy i będzie odpowiedzialne za bardzo duże opady na północy kraju. Miejscami spadnie 100 mm deszczu.

W ciągu dnia jeszcze ciepło i sporo słońca. Burze pojawią się tylko miejscami – tam gdzie zagrzmi spadnie do 10-30 mm deszczu. Możliwy grad do 1-2 cm. Większe opady pojawią się w nocy od Małopolski po Świętokrzyskie, Lubelskie, Podlasie – do 10-35 mm – burze będą spokojne, bez nawałnic.

We wtorek oprócz przelotnych opadów na wschodzie dużo deszczu spadnie na wybrzeżu. Zimne powietrze płynące nad ciepłym Bałtykiem wytworzy chmury burzowe z trąbami wodnymi, których będzie bardzo dużo nad całym wybrzeżem. Przez cały wtorek lokalnie między Darłowem, a Łebą może spaść do 100 mm deszczu.

Z każdym kilometrem w głąb lądu opady będą coraz słabsze i na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego, Piły, Złotowa, Bydgoszczy powinno już być sucho.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności