yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNawozy wapniowe III generacji w uprawie warzyw - cz. 1.

Nawozy wapniowe III generacji w uprawie warzyw [VIDEO] – cz. 1.

Tematem kolejnego odcinka z cyklu “Warzywnicza Środa” jest rola wapnia w uprawie warzyw. Wspólnie z firmami Polcalc Nawozy Wapniowe oraz Agro Jurek Maszyny Rolnicze poruszymy tematy związane z doborem nawozów wapniowych i rozsiewaczy przeznaczonych do ich zastosowania.

Wapnowanie gleb uprawnych przyczynia się do podniesienia pH gleby oraz dostarcza wapnia (Ca 2+) – jednego z najważniejszych makropierwiastków niezbędnych dla roślin. Nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe pełnią w życiu roślin dwie niezmiernie istotne funkcje, tj. dostarczają roślinom niezbędnych makropierwiastków – Ca i Mg oraz poprawiają (podnoszą) odczyn gleby. Firma Polcalc Nawozy Wapniowe Sp. z o.o. produkuje pod swoją marką wapno granulowane Polcalc III Generacji i granulowane wapno magnezowe SuperMag.

Nawozy wapniowe firmy Polcalc można rozsiewać standardowym rozsiewaczem, głownie ze względu na formę granulowaną produktu. Warto dodać, że Polcalc III Generacji jest uzyskiwany z drobno mielonej mączki wapiennej, która następnie jest formowana w formie granul o średnicy od 0,02–0,09 mm. Uzyskane w cyklu produkcyjnym granule nawozów Polcalc szybko rozkładają się w glebie, dostarczając roślinom niezbędnych pierwiastków odżywczych oraz podnoszą odczyn gleby.  

 

W uprawie warzyw bardzo dobrze sprawdza się granulowane wapno magnezowe SuperMag, które można wysiać każdym dostępnym rozsiewaczem nawozowym. Zawarty w nim magnez znacząco wpływa na smak oraz  i wybarwienie większości warzyw gruntowych oraz szklarniowych.

W kolejnym odcinku będziemy mówić o analizie chemicznej gleby oraz kontroli odczynu gleby na polu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl