yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRolnicza szkoła z perspektywami

Rolnicza szkoła z perspektywami [VIDEO]

Innowacyjność, perspektywy, rozwój, nowe możliwości kształcenia – tak można posumować działania Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu (pow. biłgorajski). Kolejny odcinek z cyklu “Warzywnicza Środa” będzie poświęcony edukacji rolniczej w tej właśnie szkole. 

Zbigniew Wlaź, Dyrektor ZSCKR w Różańcu, informuje, że szkoła funkcjonuje pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, co zwiększa jej szansę na jej rozwój. Obecnie mamy największą bazę dydaktyczną ze wszystkich szkół rolniczych w Polsce. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem rolniczym służących do praktycznej nauki. Ostatnio nasz specjalistyczny park maszynowy uzupełniliśmy o maszyny przeznaczone do rolnictwa ekologicznego tj.: brona precyzyjna, brona obrotowa oraz pielnik precyzyjny sterowany komputerowo. Uprawiamy pradawne odmiany pszenicy, chcemy stworzyć linię technologiczną do przetwarzania ziarna na mąkę. Naszą ideą jest połączenie łańcucha żywieniowego od pola do stołu. Prowadzimy też poletka doświadczalne ukierunkowane na produkcję ekologiczną. Na naszych polach zajmujemy się ekologiczną uprawą warzyw takich gatunków jak: cebula, cukinia, ogórek, dynia – informuje Zbigniew Wlaź. 

Podczas nauki uczniowie zdobywają bezpłatnie prawo jazdy kategorii B i T oraz uprawnienia do pracy kombajnem zbożowym i prasami.

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl