yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRynek sałaty w Polsce. Czy to czas na zmiany? Paweł Myziak

Rynek sałaty w Polsce. Czy to czas na zmiany? Paweł Myziak [29.03.2023, VIDEO]

Świadomość konsumentów dotycząca konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia i utrzymania zdrowej diety daje duże możliwości dla polskich ogrodników. Coraz popularniejsze stają się mieszanki sałat, które obecnie stanowią ważny element codziennych zwyczajów żywieniowych. W kolejnym odcinku z cyklu “Warzywnicza Środa” poruszamy temat rynku sałaty w Polsce.

Coraz bardziej doceniana przez konsumentów oraz producentów jest sałata rzymska, zwłaszcza w typie mini. Jednym z głównych powodów jest jej dobry smak oraz długa trwałość pozbiorcza. Nie słabnie również zainteresowanie uprawą sałaty kruchej (tzw. lodowej). Dużym odbiorcą tych sałat jest Wielka Brytania – informuje Paweł Myziak, prezes grupy Euro-Papryka i jak dodaje: Wiosną naszym “naturalnym” konkurentem jest sałata importowana. Niemniej należy mieć na względzie, że rosną koszty transportu, stąd zwyczajnie może być ona mniej atrakcyjna cenowo dla krajowych dystrybutorów, a to daje przewagę dla naszych producentów.

O rynku sałaty w Polsce informuje Paweł Myziak, prezes grupy Euro-Papryka:

 

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl