Rynek sałaty w Polsce. Czy to czas na zmiany? Paweł Myziak [29.03.2023, VIDEO]

Paweł Myziak

Świadomość konsumentów dotycząca konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia i utrzymania zdrowej diety daje duże możliwości dla polskich ogrodników. Coraz popularniejsze stają się mieszanki sałat, które obecnie stanowią ważny element codziennych zwyczajów żywieniowych. W kolejnym odcinku z cyklu “Warzywnicza Środa” poruszamy temat rynku sałaty w Polsce.

Coraz bardziej doceniana przez konsumentów oraz producentów jest sałata rzymska, zwłaszcza w typie mini. Jednym z głównych powodów jest jej dobry smak oraz długa trwałość pozbiorcza. Nie słabnie również zainteresowanie uprawą sałaty kruchej (tzw. lodowej). Dużym odbiorcą tych sałat jest Wielka Brytania – informuje Paweł Myziak, prezes grupy Euro-Papryka i jak dodaje: Wiosną naszym “naturalnym” konkurentem jest sałata importowana. Niemniej należy mieć na względzie, że rosną koszty transportu, stąd zwyczajnie może być ona mniej atrakcyjna cenowo dla krajowych dystrybutorów, a to daje przewagę dla naszych producentów.

O rynku sałaty w Polsce informuje Paweł Myziak, prezes grupy Euro-Papryka:

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ogórki gruntowe

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności