Zakaz pakowania warzyw w plastik? To nowe prawo w Hiszpanii

Czy Hiszpanie pójdą w ślad za Francuzami i zakażą pakowania owoców i warzyw w plastik? Hiszpania chce zachęcać do kupowania tych produktów luzem, by ograniczyć zanieczyszczenie plastikiem.

Zakaz pakowania owoców i warzyw w plastik będzie dotyczył porcji o wadze poniżej 1,5 kg. Jak zaznacza hiszpańska gazeta “El País”, przepisy nie będą dotyczyły tych produktów, które “mogą się zepsuć, jeśli są sprzedawane luzem”.

Zagadnienie może wzbudzić burzliwą dyskusję. Z jednej strony nadmiar plastikowych opakowań jest jednoznacznie negatywny, szczególnie w produkcji ekologicznej. Z drugiej strony jest wygodny i odpowiada na potrzeby konsumentów. Dziś klienci częściej robią zakupy, równocześnie kupując mniejsze ilości świeżych produktów. Bez wątpienia pomagają w tym małe, plastikowe opakowania.

Celem takiej polityki jest rzecz jasna ograniczenie zużycia plastiku, a co za tym idzie zmniejszenie ilości odpadów. Wnioskodawcy ustawy chcą, aby obywatele przynosili do domów owoce i warzywa we własnych opakowaniach. Podobna ustawa wejdzie w życie we Francji na początku 2022 roku.

Źródło: elpais.com, El País

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności