yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
EkologiaTest Farms nowa szansa dla polskich startupów związanych z branżą rolniczą

Test Farms nowa szansa dla polskich startupów związanych z branżą rolniczą

Stowarzyszenie AGROEKOTON zostało wybrane przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii EIT Food  jako partner w Programie Test Farms.  Program łączy startupy, które chcą zweryfikować swoje rozwiązania w praktyce, we współpracy z polskimi rolnikami, w celu realizacji projektu pilotażowego w latach 2021-2022. 

Stowarzyszenie AGROEKOTON powstało w 2020 roku z inicjatywy osób od wielu lat działających na rzecz branży rolniczej. Jego głównym celem jest propagowanie i wspieranie przyjaznych dla środowiska innowacji w rolnictwie i ogrodnictwie.Wśród członków stowarzyszenia są eksperci posiadający doświadczenie w realizacji projektów wspierających innowacje w rolnictwie i w pracy w środowisku międzynarodowym. Posiadają także kompetencje niezbędne do organizacji wydarzeń branżowych, działalności wydawniczej i promocyjnej. 

Wiecej o działaności Stowarzyszenia:https://www.agroekoton.pl/ 

Od początku swojej działalności Stowarzyszenie inicjuje współpracę z innymi, działającymi w branży podmiotami, w Polsce i za granicą. Efektem tej pracy jest udział w programie Test Farms. 

Jest to jeden z flagowych programów EIT Food, organizacji utworzonej przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii na rzecz zrównoważonej produkcji żywności. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Celem programu Test Farms jest umożliwienie współpracy pomiędzy innowacyjnymi firmami z branży rolno-spożywczej, a rolnikami, którzy chcą testować i wdrażać rozwijane innowacje w swoich gospodarstwach. Program sprawdzi także zapotrzebowanie na proponowane rozwiązania i konieczność ewentualnych usprawnień, a tym samym zwiększy szansę firm na komercyjny sukces. Wybrane start-upy wezmą udział w fazie testowej, której podsumowaniem będą Demo Days – wydarzenie prezentujące technologie i jej twórców szerokiej publiczności.

Tylko dwa podmioty w Unii Europejskiej będą pełniły  funkcję partnerów i koordynatorów projektu realizowanego w sezonie 2021/2022 – firma Tepro z Hiszpanii i AGROEKOTON z Polski. To duże wyróżnienie dla Stowarzyszenia, a jednocześnie zobowiązanie i okazanie zaufania doświadczonemu zespołowi polskich specjalistów. Stowarzyszenie AGROEKOTON będzie odpowiedzialne za koordynację współpracy pomiędzy firmami, które chcą testować nowe technologie w rolnictwie a wybranymi gospodarstwami w Polsce, na terenie 2 województw, lubelskiego i mazowieckiego.  Poprzez projekt Test Farms Stowarzyszenie będzie aktywnie wpływać na kierunek badań, rozwój i wdrażanie innowacji w rolnictwie, na poziomie Unii Europejskiej. Projekt Test Farms ułatwi polskim rolnikom i współpracującym jednostkom naukowym dostęp do najnowszych technologii, mających wpływ na rozwój zrównoważonego rolnictwa.

Więcej informacji o programie: Program TEST FARM

Formularz aplikacyjny dla firm (termin – 30 kwietnia): formularz dla firm

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl