AktualnościMałopolskie Święto Czosnku w Obrażejowicach

Małopolskie Święto Czosnku w Obrażejowicach

29 lipca w Obrażejowicach odbyła się 11. edycja Małopolskiego Święta Czosnku, której organizatorami były gminy: Radziemice oraz Miasto i Gmina Słomniki.

Wieloletnia tradycja uprawy tego gatunku skupia się w małopolskim zagłębiu w gminach Koniusza, Radziemice i Słomniki. Słoneczna i upalna aura spowodowała, że zbiór tego warzywa był przyśpieszony o dwa tygodnie w porównaniu do ubiegłych lat.

Zdaniem członków Stowarzyszenia Czosnku Galicyjskiego koncepcja propagowania czosnku z tego regionu jako galicyjskiego powstała dwa lata temu – inicjatorami byli producenci czosnku oraz firmy Polan i Amplus. Obecnie stowarzyszenie obejmuje 85 producentów czosnku. Obecnie stowarzyszenie zrzesza 85 producentów, a czosnek galicyjski jest obecnie w trakcie rejestracji jako produkt regionalny.

Swoje stoiska z potrawami czosnkowymi prezentowało kilkanaście kół gospodyń wiejskich.

Więcej na łamach naszych czasopism Hasła Ogrodniczego i miesięcznika Warzywa
 
AW

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie