Dopłaty do nawozów 2023. Ile pieniędzy trafiło dotychczas na konta rolników?

Nawozy mineralne

Minęły cztery dni od wykonania pierwszych przelewów na konta rolników. Ile pieniędzy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała producentom w tym czasie? Ilu rolników otrzymało wsparcie? 

– W ramach naboru wniosków o przyznanie dofinansowania do nawozów mineralnych (innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez) kupionych między 16 maja 2022 r. a 15 maja 2023 r. złożono 351 tys. wniosków – informuje ARiMR.

Wielu rolników zastanawiało się nad tym, kiedy ARiMR rozpocznie wypłatę rekompensat za zakupione nawozy. Kilka dni temu wykonano pierwsze przelewy. Tak jak wcześniej informowaliśmy, dnia 11 września na konta 2,3 tys. rolników trafiło blisko 29 mln zł.

Dziś minął już czwarty dzień od rozpoczęcia wypłat. Jak sytuacja przedstawia się obecnie? W ciągu czterech dni, jak informuje ARiMR, pieniądze trafiły na konta ponad 75 tys. rolników. Kwota, która została im przekazana oscyluje na poziomie 625 mln zł.

Źródło: ARiMR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Wypadek drogowy z udziałem ciągnika
  2. Grupa Azoty Tarnów
  3. Uprawa brokułów
  4. Plantacje warzyw
  5. Krzysztof Sułkowski Certis Belchim

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności