Pierwsze zabiegi ochrony w uprawie ziemniaka, cz. 1 [VIDEO]

Jedną z najgroźniejszych chorób ziemniaka jest Rizoktonioza. Efektywnym sposobem jej zapobiegania jest zastosowanie środków ochrony chemicznej w formie zaprawiania. Karolina Jazic z firmy Agrosimex, gość kolejnego odcinka “Rozmowy o warzywnictwie”, porusza kwestię zaprawiania ziemniaków fungicydem Allstar.

W kolejnym odcinku “Rozmów o warzywnictwie” poruszyliśmy dla Państwa także temat szkodników glebowych w uprawie ziemniaka, które w ostatnim czasie wyrządzają coraz większe szkody w plonie. Z naszego materiału filmowego dowiedzą się Państwo o zastosowaniu insektycydu Belem 0,8 MG w zwalczaniu m.in. drutowców, rolnic. Należy pamiętać, że szkodniki glebowe, to także nicienie, które są niewidzialne gołym okiem. W celu ograniczenia liczebności nicieni w glebie nasza ekspertka poleciła stosowanie środka Velum Prime.

? Zapraszamy do wysłuchania wskazówek ekspertki Karoliny Jazic z firmy Agrosimex:

 

Przypominamy: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie”

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności