yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny Ursusa C-330. Za ile kupimy dziś ciapka w dobrym stanie?...

Aktualne ceny Ursusa C-330. Za ile kupimy dziś ciapka w dobrym stanie? [PRZEGLĄD CEN]

Jakie są aktualne ceny Ursusa C-330? Za ile kupimy dziś ciągnik w dobrym stanie technicznym? Czego się wystrzegać, by nie stracić pieniędzy? Sprawdź aktualny przegląd cen Ursusa C-330 w 2024 roku.

Niezawodność, żywotność i sentyment

Ursusa nikomu przedstawiać nie trzeba. Maszyny tej marki, mimo upływu lat, wciąż cieszą się wysoką popularnością wśród producentów. Nie tylko żywotność czy niezawodność przemawiają za posiadaniem Ursusa. Wszelkie naprawy zazwyczaj można przeprowadzić w zaciszu swojego gospodarstwa, na własną rękę. Nie napotkamy ponadto problemów z dostępnością części. Oczywiście ciągniki te nie są tak precyzyjne i wygodne jak maszyny produkowane obecnie, ale niewątpliwie poradzą sobie z wieloma pracami w gospodarstwie. A czy nie o to w tym wszystkim chodzi? Niemniej, czasy tanich Ursusów się skończyły.

Spośród wszystkich modeli ciągników wyróżnia się Ursus C-330. Zyskał on przez lata wiele nazw i niemal w każdym regionie Polski określa się go nieco inaczej. Najbardziej popularnymi określeniami są oczywiście “trzydziestka”, a także “ciapek”. Skupmy się jednak na cenach, które zauważalnie wzrosły. Zakup nie jest już taką prostą sprawą.

Dlaczego tak się dzieje? Zainteresowanie tym modelem wciąż pozostaje wysokie. Maszyn jednak więcej nie będzie na rynku. Wręcz przeciwnie. Spadek podaży i popyt na wysokim poziomie może natomiast skończyć się tylko w jeden sposób. Nie możemy ponadto zapominać o inflacji, która zmieniła podejście wielu producentów. Koszty są wysokie i nie zawsze można sobie pozwolić na nowszy ciągnik. Możliwości nie ma więc zbyt wiele.

Aktualne ceny Ursusa C-330 w 2024 roku

Nie sposób wskazać jedną cenę Ursusa C-330. Wszystko zależy bowiem od stanu maszyny. Najtańsze ciągniki, które znajdziemy w ogłoszeniach, wzbudzają wiele wątpliwości. Stan techniczny pozostawia tu wiele do życzenia i nierzadko brakuje dokumentów, które są kluczowe przy rejestracji. Najdroższe Ursusy C-330 też nie są najlepszą opcją. Ceny za maszynę, która wygląda na nową, mogą zdumiewać. Ciągnik jest co prawda żywotny i niezawodny, ale koszt rzędu 50 tys. zł jest zbyt wysoki. Należy przy tym pamiętać, że to maszyna, która ma swoje lata. Niemniej, ten segment spodoba się kolekcjonerom.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ursusy C-330 w cenie 5-15 tys. zł

Najtańsze Ursusy C-330 to loteria. Maszyny często już na pierwszy rzut oka nie wyglądają zachęcająco. Oczywiście pomijamy tutaj samoróbki i składaki, których nie brakuje na portalach ogłoszeniowych. Wybierając maszynę do 15 tys. zł należy mieć na względzie, że najprawdopodobniej dołożymy kolejne kilka tysięcy na jej remont. Kosztować będzie to nas masę pracy, a sukces i tak nie będzie pewny w 100%. Trzeba także bardzo uważać na Ursusy C-328 z lat 60-tych, które często są oferowane na portalach jako model C-330.

Ursusy C-330 w cenie 15-30 tys. zł

Najczęściej spotykana cena Ursusów C-330 w 2024 roku zamyka się w przedziale 15-30 tys. zł. Producenci, którzy szukają maszyny do prostych prac, powinni skupić się właśnie na tym segmencie. Oczywiście ceny rzędu 15-20 tys. zł wciąż wiążą się z ryzykiem, ale jest ono zdecydowanie niższe. Zwykle Ursusy C-330 za wskazane pieniądze wymagają niezbyt skomplikowanych napraw czy delikatnych poprawek. Ich stan można określić jako średni. Warto jednak pamiętać, że i tutaj znajdziemy “perełki”, które przysporzą nam samych problemów. Niemniej, większością maszyn wyjedziemy w pole bez większego problemu.

Ursusy C-330 w cenie 30-45 tys. zł

Traktory za 30-45 tys. zł są w stanie dobrym lub bardzo dobrym. W wielu ogłoszeniach znajdziemy tutaj trzydziestkę już po remoncie. Ryzyko trafienia na “bubel” jest znikome. Maszyna zwykle prezentuje się bardzo dobrze i z pewnością będziemy mogli od razu przystąpić z nią do pracy. Nierzadko ciągnik jest wyposażony w różnorakie dodatki, jak chociażby wspomaganie kierownicy. Ofert także jest tutaj bardzo wiele.

Ursusy C-330 w cenie 45-55 tys. zł

Tak jak wspominaliśmy, Ursusy C-330 w cenie 45-55 tys. zł nierzadko są w stanie niemalże idealnym. Maszyny często nie wymagają nawet najdrobniejszych poprawek lakierniczych, a stan techniczny jest na bardzo wysokim poziomie. Segment z pewnością przypadnie do gustu kolekcjonerom, gdyż niekiedy pojawiają się tutaj bardzo poszukiwane wersje. Warto jednak zadać pytanie… Czy 55 tys. zł za ciapka to dobra cena dla producenta? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam, ale należy pamiętać, że to ciągnik, który ma już swoje lata. Nie będziemy mogli wykonać nim nieco bardziej skomplikowanych prac.

Jaka cena “ciapka” jest Waszym zdaniem najbardziej rozsądnym rozwiązaniem?

Corteva - Zorvec - baner

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl