Czy będzie nowa lokalizacja targowiska “Rybitwy”?

“W ostatnim czasie obserwujemy, jak krakowska giełda Rybitwy zabudowuje się halami pośredników. Rolnik zostanie w tym pominięty. Miejsc parkingowych dla producentów warzyw nie przybywa i nie będzie przybywać!” – tak wypowiada się Zbigniew Orzechowski, prezes Ogólnopolskiego Związku Producentów Warzyw (OZPW), w sprawie przeniesienia giełdy hurtowej “Rybitwy” do innej lokalizacji. 

Jak informuje nas prezes stowarzyszenia OZPW: Trzeba mieć świadomość, że czasu na przeniesienie hurtowej giełdy warzyw z ul. Półłanki w Krakowie do innej lokalizacji jest bardzo mało. Brakuje miejsc dla rolników, którzy przyjeżdżają tam, by sprzedać swoje warzywa. Obserwujemy, jak giełda Rybitwy w ostatnim czasie mocno się zabudowuje. Lepiej nie będzie!

Co będzie z giełdą Rybitwy w Krakowie? Czy będzie nowa lokalizacja targowiska? Zapraszamy do wysłuchania komentarza Zbigniewa Orzechowskiego, prezesa Ogólnopolskiego Związku Producentów Warzyw:

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności