yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy będzie nowa lokalizacja targowiska "Rybitwy"?

Czy będzie nowa lokalizacja targowiska “Rybitwy”?

“W ostatnim czasie obserwujemy, jak krakowska giełda Rybitwy zabudowuje się halami pośredników. Rolnik zostanie w tym pominięty. Miejsc parkingowych dla producentów warzyw nie przybywa i nie będzie przybywać!” – tak wypowiada się Zbigniew Orzechowski, prezes Ogólnopolskiego Związku Producentów Warzyw (OZPW), w sprawie przeniesienia giełdy hurtowej “Rybitwy” do innej lokalizacji. 

Jak informuje nas prezes stowarzyszenia OZPW: Trzeba mieć świadomość, że czasu na przeniesienie hurtowej giełdy warzyw z ul. Półłanki w Krakowie do innej lokalizacji jest bardzo mało. Brakuje miejsc dla rolników, którzy przyjeżdżają tam, by sprzedać swoje warzywa. Obserwujemy, jak giełda Rybitwy w ostatnim czasie mocno się zabudowuje. Lepiej nie będzie!

Co będzie z giełdą Rybitwy w Krakowie? Czy będzie nowa lokalizacja targowiska? Zapraszamy do wysłuchania komentarza Zbigniewa Orzechowskiego, prezesa Ogólnopolskiego Związku Producentów Warzyw:

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl