yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMinister rolnictwa Henryk Kowalczyk podał się do dymisji

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podał się do dymisji

Stało się… minister rolnictwa Henryk Kowalczyk w dniu 5 kwietnia podał się do dymisji. Partia rządząca chce w ten sposób uspokoić nastroje rolników przed nadchodzącymi wyborami.

W ostatnich dniach w mediach huczało o dymisji Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa. Dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi poinformował o swojej dymisji.

Jak wiemy, w ostatnich tygodniach, rolnicy protestowali w Szczecinie, wczoraj Oszukana Wieś zorganizowała protest w okolicach Hrubieszowa. Wobec wicepremiera Kowalczyka formułowane były zarzuty o niewypełnianie okrągłostołowych ustaleń. Przelała się czara goryczy…

Nawiązując do spotkania tak zwanego okrągłego stołu, ustaleń, które poczyniliśmy wspólnie z rolnikami pragnę poinformować, że wszystkie ustalenia tego okrągłego stołu są realizowane, są realizowane na różnych etapach, są przygotowywane programy skupowe. Wczoraj Komisja Finansów Publicznych przeznaczyła już pierwsze 600 milionów złotych na ten program, są realizowane te rozwiązania, które będą ułatwiać przechowywanie zbóż, budowy magazynów, dopłaty do zbóż, jest przygotowane rozwiązanie dopłat do środków transportu jeśli chodzi o transport zbóż do portów – mówił dziś Henryk Kowalczyk.

Polski rząd wystąpi do Komisji Europejskiej o zastosowanie o uruchomienie klauzuli ochronnej w zakresie importu bezcłowego i bezkontyngentowego zboża z Ukrainy, taki wniosek poszedł 31 maja ze strony polskiego rządu wspólnie z rządami Słowacji Rumunii Węgier i Bułgarii, natomiast Komisja Europejska opublikowała projekt przedłużenia bezcłowego i bezkontyngentowego importu zbóż z Ukrainy na kolejny rok, który ma obowiązywać od czerwca tego roku do 5 czerwca roku 2024. Ponieważ widać bardzo wyraźnie, że ten postulat, podstawowy postulat rolników, przez Komisję Europejską nie zostanie spełniony, ja w tym momencie podejmuję decyzję – złożyłem rezygnację z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju Wsi – tłumaczył swoją dymisję premier Kowalczyk.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Za: Wiadomości Rolnicze Polska

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl