yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNajwcześniejsza kapusta u Jankowskich, 29.01.2021

Najwcześniejsza kapusta u Jankowskich, 29.01.2021 [VIDEO]

Sezon produkcji rozsady wczesnych warzyw już na dobre się rozpoczął. W gospodarstwie Eweliny i Łukasza Janowskich, za dwa tygodnie planowany jest termin sadzenia roślin w tunelach foliowych, oczywiście, jeżeli pogoda na to pozwoli.

Rodzina Jankowskich w miejscowości Dęba gm. Przytyk specjalizuje się głównie w uprawie papryki pod osłonami. By wykorzystać w pełni nowoczesny obiekt foliowy producenci zdecydowali się również na uprawę wczesnej kapusty głowiastej białej, odmiana Jetma.

Siew nasion kapusty wykonano 15 grudnia

Ta kapusta była siana 15 grudnia, a po trzech tygodniach zapikowaliśmy siewki do multipalet, o dużych pojedynczych komórkach tzw. 18-tkach. Aby wystartować wcześnie z uprawą roślin, musi pamiętać, być rozsada miała dużą bryłę korzeniową, gdyż w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, będziemy mieli możliwość przetrzymania roślin w mnożarce. Za dwa tygodnie, tj. 10 lutego, planujemy sadzenie rozsady na miejsce stałe w tunelach foliowych, oczywiście jak nam na to pogoda pozwoli.” – informuje Łukasz Jankowski. 

Rozsada kapusty, odmiana Jetma (fot. 28.01.2021)

W produkcji rozsady kapusty producent zastosował dwukrotnie biopreparat Bactim Fertimax, który stymuluje wzrost i rozwój roślin w całym okresie wegetacji.

Producenci warzyw coraz częściej decydują się na bardzo wczesną uprawę warzyw pod osłonami. Jednak siew nasion w grudniu, przy najkrótszych dniach i deficycie światła, może powodować, że rośliny nie będą rozwijały mocnego systemu korzeniowego. W takich warunkach rozsada musi być doświetlana. Ogrodnik zamontował w swojej mnożarce lampy sodowe i jest zdania, że dzięki temu rośliny zdecydowanie lepiej rosną; mają silny system korzeniowy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
W mnożarce rozsada warzyw jest doświetlana lampami sodowymi.
Planowany termin sadzenia roślin jest na 10 lutego br.

Fot. Justyna Dobrosz
Materiał filmowy: Justyna Dobrosz

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl