yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNajwcześniejsza kapusta u Jankowskich, 29.01.2021

Najwcześniejsza kapusta u Jankowskich, 29.01.2021 [VIDEO]

Sezon produkcji rozsady wczesnych warzyw już na dobre się rozpoczął. W gospodarstwie Eweliny i Łukasza Janowskich, za dwa tygodnie planowany jest termin sadzenia roślin w tunelach foliowych, oczywiście, jeżeli pogoda na to pozwoli.

Rodzina Jankowskich w miejscowości Dęba gm. Przytyk specjalizuje się głównie w uprawie papryki pod osłonami. By wykorzystać w pełni nowoczesny obiekt foliowy producenci zdecydowali się również na uprawę wczesnej kapusty głowiastej białej, odmiana Jetma.

Siew nasion kapusty wykonano 15 grudnia

Ta kapusta była siana 15 grudnia, a po trzech tygodniach zapikowaliśmy siewki do multipalet, o dużych pojedynczych komórkach tzw. 18-tkach. Aby wystartować wcześnie z uprawą roślin, musi pamiętać, być rozsada miała dużą bryłę korzeniową, gdyż w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, będziemy mieli możliwość przetrzymania roślin w mnożarce. Za dwa tygodnie, tj. 10 lutego, planujemy sadzenie rozsady na miejsce stałe w tunelach foliowych, oczywiście jak nam na to pogoda pozwoli.” – informuje Łukasz Jankowski. 

Rozsada kapusty, odmiana Jetma (fot. 28.01.2021)

W produkcji rozsady kapusty producent zastosował dwukrotnie biopreparat Bactim Fertimax, który stymuluje wzrost i rozwój roślin w całym okresie wegetacji.

Producenci warzyw coraz częściej decydują się na bardzo wczesną uprawę warzyw pod osłonami. Jednak siew nasion w grudniu, przy najkrótszych dniach i deficycie światła, może powodować, że rośliny nie będą rozwijały mocnego systemu korzeniowego. W takich warunkach rozsada musi być doświetlana. Ogrodnik zamontował w swojej mnożarce lampy sodowe i jest zdania, że dzięki temu rośliny zdecydowanie lepiej rosną; mają silny system korzeniowy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
W mnożarce rozsada warzyw jest doświetlana lampami sodowymi.
Planowany termin sadzenia roślin jest na 10 lutego br.

Fot. Justyna Dobrosz
Materiał filmowy: Justyna Dobrosz

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl