yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNiebawem zbiór krajowej kalarepy spod osłon

Niebawem zbiór krajowej kalarepy spod osłon [Video]

Wkrótce rozpoczną się zbiory wczesnych warzyw spod osłon. Na rynku pojawiła się już krajowa rzodkiewka, sałata, szczypiorek, koperek. Teraz czas na kolejne gatunki. W gospodarstwie Pawła Łomży w miejscowości Żerdź, na najwcześniejszy zbiór warzyw uprawiana jest kapusta, sałata krucha oraz kalarepa.

W bieżącym sezonie kapryśna pogoda nie sprzyja wegetacji roślin. Jak twierdzą producenci, zbiór wczesnych warzyw może być opóźniony o ok. 10 dni. W gospodarstwie pana Pawła głównie uprawiana jest papryka, ale przedplonem są wczesne warzywa tj: kalarepa, sałata i kapusta głowiasta biała.

W najbliższą sobotę (17 kwietnia) planowany jest zbiór kalarepy (odmiana Korist). Siew nasion do tac rozsadowych zawierających 54 otwory wykonano 18 grudnia. Do produkcji rozsady zastosowano substrat torfowy jasny firmy Novarbo. Podczas sadzenia roślin na miejsce stałe (20 lutego) w nieogrzewanych tunelach foliowych temperatura gleby wynosiła 8 stopni Celsjusza.

Rozsadę posadzono w rozstawie co 40 cm i odległości między roślinami 22 cm. By zabezpieczyć je przed chłodem dodatkowo przykrywane są włókniną. 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl