Niebawem zbiór krajowej kalarepy spod osłon [Video]

Uprawa wczesnej kalarepy w nieogrzewanym tunelu foliowych. (fot. 13.04.2021)

Wkrótce rozpoczną się zbiory wczesnych warzyw spod osłon. Na rynku pojawiła się już krajowa rzodkiewka, sałata, szczypiorek, koperek. Teraz czas na kolejne gatunki. W gospodarstwie Pawła Łomży w miejscowości Żerdź, na najwcześniejszy zbiór warzyw uprawiana jest kapusta, sałata krucha oraz kalarepa.

W bieżącym sezonie kapryśna pogoda nie sprzyja wegetacji roślin. Jak twierdzą producenci, zbiór wczesnych warzyw może być opóźniony o ok. 10 dni. W gospodarstwie pana Pawła głównie uprawiana jest papryka, ale przedplonem są wczesne warzywa tj: kalarepa, sałata i kapusta głowiasta biała.

W najbliższą sobotę (17 kwietnia) planowany jest zbiór kalarepy (odmiana Korist). Siew nasion do tac rozsadowych zawierających 54 otwory wykonano 18 grudnia. Do produkcji rozsady zastosowano substrat torfowy jasny firmy Novarbo. Podczas sadzenia roślin na miejsce stałe (20 lutego) w nieogrzewanych tunelach foliowych temperatura gleby wynosiła 8 stopni Celsjusza.

Rozsadę posadzono w rozstawie co 40 cm i odległości między roślinami 22 cm. By zabezpieczyć je przed chłodem dodatkowo przykrywane są włókniną. 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności