Dwa tygodnie po gradobiciu w regionie Charsznicy. Czas na regenerację i wzmocnienie roślin

Kilka tygodni temu niebezpieczne zjawiska atmosferyczne nie oszczędziły producentów warzyw. W wielu regionach uprawy mocno ucierpiały po gradobiciu i ulewnych deszczach. Damian Micyk, producent warzyw gruntowych w Szarkówce k. Charsznicy, dziś dokonuje kolejnej lustracji pól kapusty i marchwi. Czas na regenerację roślin.

Już dwa tygodnie po gradobiciu. Pora ocenić stan poszczególnych upraw oraz skuteczność zastosowanych środków ochrony, które zostały zastosowane po wystąpieniu burzy z gradobiciem. Obecnie skupiam się na wzmocnieniu ściany komórkowej roślin, aplikując bor naprzemiennie z wapniem. Oprócz wzmocnienia ściany komórkowej nie należy zapominać o zastosowaniu manganu oraz molibdenu wraz z aminokwasami i makroelementami – tak, by utrzymać wzrost wegetatywny roślin na wysokim poziomie” – informuje producent z miejscowości Szarkówka.

ZOBACZ TAKŻE: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/jakie-zabiegi-warto-wykonac-na-plantacji-warzyw-gruntowych-po-ulewie-i-gradobiciu/

Zapraszamy do fotorelacji z pól warzywniczych, które 23 czerwca ucierpiały w wyniku gradobicia.

Fot. D. Micyk

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności