Aktualny sezon papryki polowej. Co sądzą o nim producenci? [VIDEO]

Uprawa papryki polowej Seminis

W niedzielę (18 sierpnia) gościliśmy w gospodarstwie P. Andrzeja Lewczuka w miejscowości Kajetanówka. Gospodarz podzielił się z nami odczuciami odnośnie aktualnego sezonu papryki polowej, który jego zdaniem wypada całkiem dobrze. Producent poruszył kwestię warunków pogodowych, z którymi przyszło mu się zmagać, cen oraz perspektyw na przyszłe lata.

Papryka polowa, jak co roku, okazała się dość kapryśną uprawą. W dużym stopniu uzależniona jest bowiem od warunków pogodowych, które zmieniały się w aktualnym sezonie z dnia na dzień. Wysokie temperatury oraz stosunkowo rzadkie opady deszczu przełożyły się na niską wilgotność gleby, co sprzyjało rozwojowi chorób. Mimo zabiegów zapobiegających producent doświadczył objawów suchej zgnilizny. P. Andrzej ocenia jednak sezon bardzo dobrze. Uprawy nie były nawadniane, a mimo to plon jest dość wysoki.

Istotną kwestią jest również większe zainteresowanie papryką ze strony zakładów. Producent przewiduje, że ceny okażą się nieco bardziej satysfakcjonujące. Produkcja do momentu wywiezienia plonu z pola pozostaje jednak dość ryzykowna. Uprawy zostały bowiem dotknięte przez pierwszy przymrozek, który zmroził młode liście. P. Andrzej ma nadzieję, że pozostałe tego typu kataklizmy odłożą się w czasie. W przypadku, w którym plan uda się zrealizować, producent planuje utrzymać produkcję na takim samym lub wyższym poziomie w przyszłych latach.

Nagranie wideo: JD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności